רס"ל במיל' סאלם נפל בצפון הרצועה שבוע לאחר שנולדה לו בת: "ביקש שנשים לב ונשגיח על הילדים"

רס"ל במיל' סאלם נפל בצפון הרצועה שבוע לאחר שנולדה לו בת
סאלם אלכרישאת בן 42 מאבו רובייעה, גשש בחטיבה הצפונית באוגדת עזה - נפל בקרב בצפון רצועת עזה - שבוע לאחר שנולדה בתו ה-12 במספר • בן דודו נאפז: "הוא השאיר לנו פה פתח מאוד גדול ואנחנו נתמוך במשפחה שלו. צריך להתמודד עם זה ולהתחזק אחד עם זה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

רס"ל במילואים, סאלם אלכרישאת בן 42 מאבו רובייעה, גשש בחטיבה הצפונית באוגדת עזה - נפל בקרב בצפון רצועת עזה - שבוע לאחר שנולדה בתו ה-12 במספר. בני משפחתו סיפרו עליו בכאן רשת ב וקראו לתת יחס שווה והוגן לחברה הבדואית. "אנחנו חלק מהמדינה", הם אמרו. 

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

האזינו לריאיון המלא: 

סאלם נפל במהלך פעילות של גדוד נצח יהודה בה ביצע פשיטה ממוקדת לפני כניסת חג הפסח - ובמהלכה, במרחב בית חאנון, נתקל הכוח במחבלים. בן דודו של סאלם, נאפז אלכרישאת, אמר בריאיון לשרון וקסלר ואורי לוי: "סאלם היה מהאנשים החזקים שרצה לתמוך במדינה ולעזור לחברים שלו, התקשרו אליו חברים אחרי שנולדה לו בת. סאלם עזב אותנו ופגע בנו בעזיבה הקשה הזאת. המצב שלנו באמת קשה, סאלם חסר. הוא בן אדם כל כך חייכן".

נאפז סיפר על השירות בצה"ל בקרב החמולה: "אנחנו משפחה בדואית ביישובים הלא מוכרים אבל משרתים בצה"ל. בשנת 2000 הוא התגייס בגיל 18 לצבא והשתחרר אבל במלחמה חזר, יש לנו גיבור זה מה שחשוב. חלק גדול מהמשפחה קיבלה צו 8, אנחנו חלק מהמדינה למרות שמקלטים אין לנו וביקשנו אבל אנחנו נלחמים על הבית, זאת מדינה חשובה. יש לי 6-7 מהמשפחה שקיבלו צו 8 והבן שלי עכשיו בסדיר. סאלם בהתחלה היה במג"ב ואז הלך לגדוד הגישוש הבדואי - הוא מזהה אם יש פעולות לפני הטנקים והחיילים, הוא מוריד הרבה סכנה ומציל הרבה אנשים. אם יש משהו בדרך הוא מזהה אותו. אנחנו הבדואים יש לנו תפקידה מאוד גדול וחשוב שנוכל לזהות את הסכנה לפני ההגעה".

"סאלם היה לו 12 ילדים, נולדה לו בת לפני שבעה ימים. סאלם בגדול היה היה בן אדם מאוד טוב, אוהב את המשפחה, תומך בכולם, אנחנו אוהבים את סאלם, שהלך לעולמו", סיפר נאפז. "הוא השאיר לנו פה פתח מאוד גדול ואנחנו נתמוך במשפחה שלו. צריך להתמודד עם זה ולהתחזק אחד עם זה".

נאפז פנה לממשלה בבקשה מיוחדת: "יש לי בקשה חשובה למדינה: להסתכל בעין שלנו הנכונה, היא אומרת לנו שאנחנו שולטים על האדמה של המדינה, זה לא נכון. אנחנו רוצים שהמדינה תדחוף אותנו קדימה בדרך הנכונה. היה לבן שלי צו הריסה על הבית שלו שהוא נלחם בעזה ועד עכשיו אני מנסה לעצור אותו למרות שאנחנו במצב מלחמה. מבקש מהמדינה שתדאג לבדואים ושתפסיק את צווי ההריסה ותגיע עם הבדואים בדרכים הנוכחות להסדרים. לא מגיע לנו שיפחידו את הילדים ואת המשפחות ושיהרסו את הבתים. הילדים שלנו מפחדים מניידות המשטרה וזה הכי גרוע שיש, כי ניידת המשטרה אומרת או לעצור או להרוס".

בן דוד נוסף התראיין לתוכנית "בחצי היום" עם יערה שפירה וסיפר: "סאלם, איש אמיץ. תמיד נחשב מוביל במשפחה שלנו. יש לו משפחה גדולה. בת שנולדה לפני שבוע. הוא חזר לפני זמן קצר למלחמה. לפני יומיים באו שני חיילים למשפחה ואמרו שהוא נפצע. אחר כך הוא הלך לעולמו. הסבירו לנו מה שקרה. כולנו בשוק. לא יודעים מה לעשות. איבדנו איש מאוד יקר במשפחה. כשדיברנו בפעם האחרונה הוא ביקש שאשים לב ואשגיח על הילדים שלו - וזה מה שנשאר איתי עכשיו".

הפופולריים