אישה בהיריון מתקדם הגיעה לרחוץ במעיין סמוך לירושלים - וגורשה ע"י רוחצים

אישה בהיריון הגיעה לרחוץ במעיין סמוך לירושלים - והותקפה
ליאת שבתאי, סיפרה בראיון לתוכנית יומן צהריים ברשת ב כי היא הגיעה לרחוץ במעיין בנוכחות גברים, שגידפו אותה ולבסוף היא נאלצה לצאת מהמקום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעיין עין איתמר
צילום: רשתות חברתיות

בסוף השבוע, אישה שהגיעה לרחוץ במעיין עין איתמר שסמוך לירושלים עם בנה בן ה-3, אחיה ואביה, שם הותקפה מילולית ונמנעה ממנה האפשרות להתקרב למים. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "יומן צהריים" בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

האזינו לריאיון

האישה, ליאת שבתאי, סיפרה בראיון בתוכנית כי היא הגיעה למקום שם ראתה חבורת גברים רוחצים במעיין. לדבריה היא ומשפחתה המתינו כשעה וחצי, אז הבן שלה רצה להיכנס למים. ליאת, שנמצאת בחודשי הריון מתקדמים התקרבה למעיין ואז שמעה קללה לעברה. לאחר מכן הגיע גבר אחר ונעמד קרוב אליה עם מגבת תוך שהוא דורש ממנה להסתובב כי הוא רוצה להתלבש, אז אמרה לו שהוא יכול להתרחק וסיפרה שאם היא תסתובב היא תהיה מול אותו גבר שהמשיך לצעוק לעברה.

ליאת טענה כי אביה ניסה לדבר עם אותם גברים, אך ללא הועיל. אחד הגברים שנכח במקום אמר לה: "זה המקווה שלנו". לבסוף, בשל תחושות לא נעימות, ליאת ומשפחתה נאלצו לצאת מן המעיין. מדובר בתופעה שנמשכת כבר כשש שנים, כשבעבר היו פטרולים של המשטרה במקום.

בעקבות הפרסום, חברת מועצת עיריית ירושלים לורה ורטון הודיעה שתגיע ביום שישי הקרוב למעיין וכך כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "שוב, בריונים מנסים להשתלט על המעיינות (למשל, עין איתמר) באזור ירושלים ולמנוע כניסת נשים למים! אישה דיווחה שהגיעה ביום שישי עם בנה להתרחץ במים וגבר דתי אמר שהוא לא ייתן לה להיכנס, שהוא קובע".

ורטון הוסיפה: "כשהיא התחילה להתווכח, להסביר לו שמדובר בשטח ציבורי פתוח לכולם, הוא וחבריו התחילו לצעוק עליה ולגדף אותה, מול בנה הקטן, שנבהל. לא ניתן לקנאים לחסום את הכניסה לאף אחד! המרחב הציבורי, הוא בדיוק זה, משאב השייך לציבור - כל הציבור". 

הפופולריים