חמאס: "אין בעיה מהותית עם ההצעה"; בלינקן: "הצעה נדיבה"

חמאס: "אין בעיה מהותית עם ההצעה"; בלינקן: "הצעה נדיבה"
בכיר באיחוד האירופי: כמה מדינות באיחוד צפויות להכיר במדינה פלסטינית עד סוף מאי • ברקע האיומים בפירוק הממשלה, גורם מדיני אמר: "ההכנות לרפיח נמשכות" • דובר צה"ל: "יותר סיוע מועבר לרצועת עזה מאשר שהועבר אי פעם" | כותרות החג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

כותרות החג - כאן 11

שר החוץ הבריטי: ההצעה לחמאס - 40 ימי הפוגה ושחרור אלפי מחבלים

שר החוץ הבריטי, דיוויד קמרון, התייחס היום (שני) "בפורום הכלכלי העולמי" שהתקיים בריאד בירת סעודיה, לעסקת החטופים המסתמנת: "ישנה הצעה נדיבה ל-40 ימי הפסקת אש בעזה, בתמורה לשחרור חטופים. הההצעה הנוכחית מדברת על שחרור אלפי מחבלים". בתוך כך, עיתון א-שרק הסעודי דיווח היום כי ארגון הטרור צפוי להחזיר את תשובתו ביחס להצעה הישראלית שהוגשה לו. לפי א-שרק, הוצע לחמאס לשחרר 33 חטופים בתמורה לשחרור אלף מחבלים פלסטינים, בהם מאה שנשפטו לתקופות מאסר ארוכות.

לידיעה המלאה

מקור בחמאס: "אין בעיות מהותיות עם ההצעה לעסקה"

מקור בחמאס אמר הלילה (ראשון) לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי אין בעיות "מהותיות" בהצעת ההסכם שהוגשה לארגון. מקורות פלסטינים בעזה המעורים בפרטים הביעו אופטימיות זהירה בשיחה עם כאן חדשות באשר להצלחת סבב המשא ומתן הנוכחי לעסקת חטופים. כפי שדווח היום בחדשות הערב בכאן 11, המקורות אמרו כי: "המצב חיובי ויש היתכנות להגעה לעסקה. ישנם עדיין פערים בין הצדדים, אך המצב טוב מבעבר".

לידיעה המלאה

בכיר באיחוד האירופי: כמה מדינות באיחוד צפויות להכיר במדינה פלסטינית עד סוף מאי

כמה מדינות באיחוד האירופי צפויות להכיר במדינה פלסטינית עד סוף חודש מאי - כך אמר היום (שני) שר החוץ של האיחוד, ג'וזפ בורל. בין מדינות האיחוד האירופי שצפויות להכיר במדינה פלסטינית - ספרד, אירלנד, מלטה וסלובניה.

לידיעה המלאה 

המסר אחרי האיומים בקואליציה: "ההכנות לרפיח נמשכות"

ברקע האיומים בפירוק הממשלה, גורם מדיני אמר אתמול (ראשון) לכאן חדשות כי "ההכנות לכניסה לרפיח נמשכות. בשום עסקה, אם תהיה כזאת, ישראל לא תוותר על מטרות המלחמה". מוקדם יותר, תקף השר בצלאל סמוטריץ' את נתניהו: "אדוני ראש הממשלה, אם תבטל את הפקודה לכיבוש רפיח באופן מיידי - לממשלה בראשותך לא תהיה זכות קיום".

לידיעה המלאה

עימותים בין מפגינים פרו-פלסטינים ופרו-ישראלים ב-UCLA

המחאות הפרו-פלסטיניות של סטודנטים בקמפוסים: באוניברסיטת UCLA שבקליפורניה התעמתו היום (שני) מפגינים פרו-פלסטינים ופרו-ישראלים. המפגינים עמדו אלה מול אלה, צעקו, ואף דחפו זה את זה, לאחר קריסת מערך האבטחה שאמור היה לחצוץ בין הצדדים. כ-20 חברי קונגרס מהמפלגה הדמוקרטית פנו במכתב לחבר הנאמנים של אוניברסיטת קולומביה וכתבו שהם מאוכזבים מכך שלמרות ההבטחות, האוניברסיטה לא מפרקת את מאהלי המחאה של הסטודנטים הפרו-פלסטינים. לטענתם, האוהלים משליטים אווירה אנטי-ישראלית ואנטי-יהודית.

לידיעה המלאה

דובר צה"ל: הסיוע שמועבר לעזה - גדול מאי פעם

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי פירסם אתמול (ראשון) סרטון לתקשורת הזרה, בו פירט על מעורבותה של ישראל בהגדלת הסיוע לעזה: "במהלך השבועות האחרונים כמות הסיוע ההומניטרי שהועברה גדלה בצורה משמעותית - בימים הקרובים היא תמשיך לגדול עוד יותר. יותר סיוע מועבר לרצועת עזה מאשר שהועבר אי פעם", אמר הגרי.

לידיעה המלאה

החקלאי הריח ריח חריף - ומצא עצמות אדם של אנשי ארגון פשע

חשד לרצח כפול: משטרת ישראל הודיעה אתמול (ראשון) על מציאת עצמות אדם בשטח פתוח סמוך ליישוב ראמה שבגליל. עם סיום הבדיקות התברר כי מדובר בשני תושבי עוספיא, עמיר אבו רוקון בן 32 ותאמר כיוף 34, שעד כה הוגדרו כנעדרים.

לידיעה המלאה

לאחר ההודעה על התפטרות אפשרית: ראש ממשלת ספרד נשאר בתפקידו

ראש ממשלת ספרד, פדרו סנצ'ס, הודיע היום (שני) כי הוא נשאר בתפקידו למרות התלונה בגין שחיתות שהוגשה נגד אשתו. בהצהרה שנתן אמר: "החלטתי להמשיך הלאה, הייתי צריך לעצור ולחשוב על כל זה". לדבריו, הוא ואשתו ידעו ש"מסע ההשמצות" לא ייפסק, אבל הם יכלו להתמודד עם זה. סנצ'ס הודה לכל מי שהפגין איתו סולידריות בימים האחרונים.

לידיעה המלאה

השר בני גנץ שבר את כף רגלו בטיול רכיבה

השר בני גנץ נפצע הבוקר (שני) ברגלו במהלך רכיבת שטח סמוך לקיבוץ יד מרדכי. לאחר בדיקה רפואית, אובחן כי הוא סובל בשבר בכף הרגל, והוא פונה לבית החולים תל השומר כדי לקבל טיפול ולעבור בדיקות נוספות.

לידיעה המלאה

הפופולריים