אחותה של עמית מן שנרצחה בבארי בפוסט מצמרר לקראת יום השואה: "חייתי בשואה קצרה ומרוכזת"

אחות הנרצחת מבארי: "חייתי בשואה קצרה ומרוכזת"
חביבה, אחותה של הפרמדיקית שנרצחה במרפאה בקיבוץ בארי ב-7 באוקטובר, הביעה בפוסט בפייסבוק את הקושי שעמו היא מתמודדת לקראת יום השואה שיחול בשבוע הבא. "רוצים לדבר על תת-תנאים והרעבה? מעניין אם 400 קלוריות ליום בגטו הם פחות או יותר מרבע פיתה ביום במנהרה" 
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
--
עמית מן, נרצחה בעוטף עזה צילום: --

חביבה מן, אחותה של הפרמדיקית עמית מן שנרצחה בקיבוץ בארי ב-7 באוקטובר פרסמה הערב (רביעי) פוסט בעמוד הפייסבוק שלה לקראת יום השואה שיחול בשבוע הבא. "אל תבקשו ממני לזכור, כי אני לא מסוגלת לשכוח", כתבה.

"לא אכריח את עצמי לדמיין (...) איך אנשים שרדו את התופת, חוו איום קיומי ממשי, איפה הסתתרו, מה הרגישו ומה נאלצו לעשות כדי להציל את האהובים שלהם, כי המציאות עלתה על הדמיון", כתבה מן. "לא אקרא בספרי ההיסטוריה על אנטישמיות, עלילות דם, שנאה והסתה - מספיק לצפות בדיון באו"ם ולראות מה קורה בקמפוסים ברחבי העולם בהובלת מלומדים".

"השנה לא אתאר לעצמי, בחרדה ובפחד, מה היה קורה לי אם חס וחלילה הייתי מאבדת באכזריות אדם אהוב", הוסיפה. "איבדתי את אחותי המדהימה, אהובתי הנצחית, והאמת היא שגם ככה לא באמת יכולתי לתאר לעצמי את מה שיקרה לנו לאחר האובדן שלה". 

"אני לא צריכה לשמוע סיפורי גבורה ואומץ שנחקקו בהיסטוריה, כאלה שהמוח האנושי לא יכול להבין - שמעתי לאחרונה כל כך הרבה כאלה. ויש לי את המורשת המפוארת של אחותי הקטנה אהובת לבי שויתרה על הזדמנויות להינצל ובחרה להציל חיי אדם. גם במחיר חייה. רוצים לדבר על תת תנאים, על הרעבה? מעניין אם 400 קלוריות ליום בגטו שווה יותר או פחות מרבע פיתה ליום במנהרה", כתבה מן בפוסט. 

את דבריה סיכמה מן כשהיא מתנצלת בפני קורבנות השואה: "אחיי ואחיותיי מהעבר הלא מאוד רחוק, מקווה שתבינו אותי ותסלחו לי, כי גם אני, כמוכם, חייתי בזמן שואה. שואה קצרה מאוד, מתומצתת ומרוכזת". 

הפופולריים