משפט ראש משפחת הפשע

מלאווח = הזמנת רצח; זגורי התעקש: רציתי לפתוח עסק

מלאווח = הזמנת רצח; זגורי התעקש: רציתי לפתוח עסק
ראש ארגון הפשע זגורי בעדות ראשונה במשפטו אחרי כ-7 שנים: "לא ביקשתי שירצחו את טל קורקוס". בשרשרת החיסולים נרצחו: עד המדינה אלישע סבח, טל קורקוס וגרושתו דבורה הירש לעיני ילדיה 
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ארגון הפשע ניבי זגורי
צילום: .

ראש ארגון הפשע מהדרום, יניב זגורי, העיד היום (חמישי) לראשונה לאחר כשבע שנים בגין רצח עד המדינה טל קורקוס, אשתו לשעבר דבורה הירש ועד התביעה אלישע סבח: "טל קורקוס היה עושה בשבילי שירותים - נוהג, מוציא את הכלב. לא ביקשתי שירצחו אותו", סיפר זגורי במתן העדות, באחד מהתיקים הפליליים המורכבים בישראל.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בעדות עלו טענות לדיבורים על אוכל שסביבם אורגנו אירועי פשע. אחת המילה שחזרה הפיהם של החשודים עשרות פעמים היא "מלאווח". עד המדינה אמר שהמילה היא קוד להזמנת רצח, אולם זגורי התעקש: הלכנו לראות מקום בצפון כדי לפתוח עסק למלאווח.

רצח דבורה הירש, אז אשתו של טל קורקוס, אירע ב-2016 בזמן שהחליט להעיד נגד זגורי ובוצע על ידי משה רובין ובן שימול. "דבורה עבדה אצל אשתי בחנות", סיפר זגורי. "לא היה לי שום עניין איתה. בזמן הרצח הייתי עם הבת והחתן שלי במגרש מכוניות, גם צולמנו שם. גדלתי בעיר באר שבע למשפחה נורמטיבית וחייתי חיים רגילים ופשוטים", המשיך. "יש לי שלוש בנות ונכד". 

במשפט משתתפים שני עדי מדינה, ונשמעו כבר עשרות עדויות. הדיונים הרבים התנהלו תחת אבטחה כבדה ובידוק ביטחוני הוצב בכניסה לאולם. בבית המשפט המחוזי בבאר שבע אף נבנה במיוחד לצורך ההליך, תא עדים ממוגן ירי.

מייצגו של זגורי, משה שרמן, אף ביקש להתפטר מתפקידו בטענה לכך שהוא מקבל איומים. בית המשפט המחוזי סירב, ולאחר שעתר לבית המשפט העליון הוא שוחרר מהייצוג.

ההתנקשות בחייה של דבורה הירש היא נקמה על כך שקורקוס חצה את הקווים לצד השני. שנה לאחר מכן, חוסל גם הוא לאחר שהוצמד מטען רב עוצמה למכוניתו. קורקוס וסבח העידו בעבר נגד זגורי ואנשים נוספים בארגונו. במשטרה הסבירו כי העבריינים רצו לייצר מצב שבו איש לא ירצה להעיד נגדם, לצד ביסוס מעמדם בעולם הפשע.

הירש נורתה למוות מטווח קצר מחוץ לביתה, שם ערבו לה משה רובין ובן שימול לעיני ילדיה לאחר שחזרה עמם מקניות. מחומרי החקירה אז, עלה כי גורם שלישי קבע פגישה בערב הרצח בין דבורה לניבי זגורי בניסיון ליישר את ההדורים. 

אלישע סבח, עד תביעה שעדותו הובילה להרשעתו של אדם איטל, נרצח ביריות מטווח קצר בנתניה. אדם אחיו של אריק איטל, מואשם ברצח הנערים רוסלן קובייב ואיתן איזמיילוב.

חוקרים במחוז הדרומי הצליחו לגייס ב-2018 שלושה מקורבים, ששימשו כעדי תביעה במשפט. הם למעשה אלו שהצליחו לחבר בין הראיות שנאספו שנתיים קודם לכן, לזגורי ושותפיו לרצח.

זגורי נעצר פעמיים במהלך החקירה, שנמשכה כשנתיים וחצי. בפעם הראשונה, נעצר בחשד לרצח קורקוס ובפעם השנייה בחשד למעורבות ברצח הירש, לצדם של רובין, בן שימור ואיטל.

 

הפופולריים