החשד: "כיפה אדומה"

חוסל אחד משלושת ראשי הכנופיות המובילות בנתניה

חוסל אחד משלושת ראשי הכנופיות המובילות בנתניה
עומרי זוארץ, בן 33, נורה הלילה למוות בעיר. זוארץ היה מעורב בניסיונות חיסול בשנים האחרונות, שאחד מהם הוביל אותו לשנתיים מאסר ממנו השתחרר בתחילת השנה. זוארץ גם שרד מספר ניסיונות חיסול כשהאחרון בהם היה ביום שבית המשפט גזר את דינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עומרי זוארץ רצח
צילום: רשתות חברתיות

העבריין הבכיר עומרי זוארץ, בן 33 מנתניה, נורה הלילה (שישי) למוות בעיר. זוארץ נחשב לאחד משלושת ראשי הכנופיות המובילות והמסוכנות בנתניה (השלוש: זוארץ, ברוך בוקל ומור מסיקה). מתחזקת הערכה שמדובר בחיסול "כיפה אדומה" מאחר והרכב חנה באתר הבנייה ולא היה בנסיעה. כמו כן נבדק אם היה עימו אדם נוסף בפגישה ושם המתינו לו המחסלים.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

זוארץ היה מעורב בניסיונות חיסול בשנים האחרונות שאחד מהם הוביל אותו לשנתיים מאסר ממנו השתחרר בתחילת השנה (ינואר 24). זוארץ גם שרד מספר ניסיונות חיסול כשהאחרון בהם היה ביום שבית המשפט גזר דינו לשנתיים מאסר, אז ירו לעבר רכבו במחלף פולג. שניים נפצעו קל.

מאסרו האחרון של זוארץ היה בגין ניסיון רצח של יריבו המר בעיר, מור מסיקה, כשהאחרון רכב על טרקטורון בשדות שפיים. בניסיון החיסול (השישי של מסיקה בשנים האחרונות) לקח זוארץ חלק עם בן דודו (גל זוארץ) ושלושה נוספים. כולם ריצו עונשי מאסר אחרי שהגיעו להסדרי טיעון.

בכלא החל סכסוך קשה בין בני הדודים והם הפרידו כוחות וגל זוארץ חבר לעבריין אחר מחדרה (מתן ארביב) המקורב לדומרני. הנרצח, זוארץ, היה במשך שנים יעד של המשטרה שם מעריכים כי חלק מהכמות הגדולה בחודשים האחרונים של חיסולים, מטענים, השלכת רימונים ואירועי אלימות בעיר יוחסו גם לכנופיה בראשה עמד זוארץ במסגרת סכסוך ארוך השנים בין היעדים המרכזיים בעיר. לאור דמותו החקירה הוטלה על ימ"ר מרכז.

לא רחוק מזירת הרצח אירע פיצוץ, במרחק של כמאה מטרים מתחנת המשטרה בעיר עקב מטען. לאחר מכן אותרו שרדי פריט אמל"ח בדרום העיר בידי המשטרה.

 

הפופולריים