ראש עיריית ראשל"צ העיד עבור המשנה שלו, שסייע להבריח אוקראינית לארץ

המשנה לראש עיריית ראשל"צ סייע בהברחת אוקראינית לארץ
ראש העיר קינסטליך העיד עדות הגנה עבור המשנה שלו בביצקי, בזמן שהכריז על תמיכה בו רגע לפני הבחירות המקומיות. "נפעל על פי המלצת הייעוץ המשפטי", אמר קינסטליך לכאן חדשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מקסים בביצקי
צילום: כאן חדשות

המשנה לראש עיריית ראשון לציון שהמחזיק בתיק הביטחון, מקסים בביצקי, הורשע ביום רביעי האחרון בשורת עבירות חמורות לאחר שסייע להבריח אישה אוקראינית, ששהתה בתאילנד, לישראל. זאת באמצעות הזמתנה כביכול לכנס של העירייה בנושא אבטחה וביטחון.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בביצקי הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע, זיוף בידי עובד ציבור, מרמה והפרת אמונים, מתן ידיעה כוזבת בצוותא ושיבוש מהלכי משפט. ראש העיר קינסטליך העיד עדות הגנה עבור בביצקי, רגע לפני הבחירות המקומיות, בזמן שבביצקי הכריז על תמיכה בקינסטליך. במענה לששאלת כאן חדשות אם אין כל בעיה בכל שהמשנה שלו, האחראי על החברה העירונית, הורשע בשורת עבירות חמורות, מסר קינסטליך: "נלמד את פסיקת בית המשפט ונפעל על פי המלצת הייעוץ המשפטי שלנו".

 

בביצקי איתר בטלגרם את קארינה, צעירה שבסך הכול ביררה כמה זמן היא יכולה להישאר בארץ וסיימה בכלא. "הוא אמר לי שלפני כן הוא עזר לבחורה אחרת, והיא הצליחה לעבור בדיקת דרכונים בלי בעיות", היא אמרה לכאן חדשות. קארינה סיפרה איך בביצקי הדריך אותה לרמות את הרשויות כך שייאפשרו לה שהות ממושכת בישראל. "הוא הציע לעשות לי הזמנה, ולמה עצרו אותי? בגלל שההזמנה הזאת הייתה מזויפת. הוא הדריך אותי להגיד כאילו אני עובדת כטלפנית בבוצ'ה שבאוקראינה, ושאני כאילו מגיעה לארץ להשתלמות בנושא מערכות מעקבי וידיאו. הוא שיכנע אותי שהכול יהיה בסדר. שעתיים לפני הטיסה עוד התקשרתי אליו, אולי בכל זאת אני אסע כתיירת, והוא אמר 'לא, לא, תיסעי עם ההזמנה שלי, ככה יהיו לך יותר סיכויים להיכנס".

לבסוף קארינה השתכנעה ובביצקי הגיע במיוחד לאסוף אותה מנתב"ג. "כשהגעתי לנמל התעופה בארץ, כתבתי לו שיש פה תור ארוך, והוא ענה לי: 'חכי, אני אדבר עם חבר שלי ויכניסו אותך בלי להמתין בתור'", סיפרה. "בערך אחרי רבע שעה באמת הזמינו אותי והתחילו לחקור אותי בחקירה קשה. כבר בשאלה השישית התחלתי להתבלבל כי אני לא באמת טלפנית ועצרו אותי ואמרו לי שזה עניין פלילי".

עוד לפני שנעצרה, קארינה סיפרה ששילמה לבביצקי 500 דולר, אבל לאחר מכן חזרה בה. לפי גרסתה, ייתכן שדווקא מניע אחר עמד מאחורי הרצון לעזור. "עוד לפני שהגעתי לארץ, הוא הציע לי להישאר אצלו בבית כשאגיע. הוא יהיה בעבודה, הדירה תהיה ריקה ואני אוכל לישון. אולי זו הייתה זימה גברית, כי ברור שאף אחד לא יעזור סתם ככה. אולי באמת היו לו תוכניות לגביי, זאת בעיה שלו. אבל אם הייתה לי אפשרות כזאת הייתי שואלת אותו למה הוא שם אותי במצב הזה. כשישבתי במעצר, כל הזמן שאלתי את עצמי איך יכול להיות שבן אדם שחי כל כל הרבה שנים בישראל לא יודע שהמעשה הזה פלילי".

הפופולריים