מהשבי בעזה - למצעד החיים: גבריאלה ליימברג רוצה להאמין שנבחר בחיים

מהשבי - למצעד החיים: גבריאלה ליימברג רוצה לבחור בחיים
גבריאלה ליימברג, ששוחררה עם בתה אחרי 50 יום בשבי חמאס, קראה בריאיון: "מבקשת מההנהגה שלנו - תחזירו את החטופים הביתה. אלו החלטות קשות, אבל יותר קשה ששום דבר לא קורה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבריאלה ליימברג
צילום: כאן חדשות

כעשרת אלפים ישראלים ויהודים צעדו היום (שני), יום הזיכרון לשואה, במצעד החיים באושוויץ, בירקנאו. השנה, בין הצועדים היו גם משפחות של חטופים, וכן חטופים ששוחררו משבי חמאס. אחת מהן היא גבריאלה ליימברג, ששבה עם בתה מיאה אחרי 50 ימים בעזה. בריאיון ל"מהדורת חמש" סיפרה ליימברג על תחושותיה באשר ליום הזה.

"אני לא מפסיקה לחשוב על מה שעברנו ועל החטופים שעוד שם, על תושבי העוטף שהופקרו ב-7 באוקטובר", אמרה. "מאז העסקה שבה שוחררתי הכול נמרח ולא מגיעים לשום החלטה. אני מבקשת מההנהגה שלנו - תתחברו לעם ותחזירו את החטופים הביתה. אלו החלטות קשות, אבל יותר קשה ששום דבר לא קורה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

ליימברג המשיכה וסיפרה: "סבא וסבתא שלי עזבו את פולין לארגנטינה, וכל שאר המשפחה נספתה בשואה, חוץ מאח של סבתא ושני אחיינים שלה. להגיע למצעד החיים זה מסר חשוב שהחיים נמשכים, ואני רוצה להאמין שאחרי שהחטופים יחזרו, נוכל לשקם ולבנות את כל מה שנהרס". לדבריה, "אני אופטימית. זה שהמשפחה שלי חזרה בחיים זה מאוד מחזק אותי, ואני מקווה שכל המשפחות יחזרו. אני רוצה להאמין שההנהגה שלנו תוביל אותנו לימים טובים יותר - ושנבחר בחיים".

פעילים פרו-פלסטינים הגיעו להפגין סמוך למצעד החיים. הצועדים שרו להם בחזרה: "עם ישראל חי".

הפופולריים