"שיחק" באקדח

הירי בלוחם מג"ב נעים מאדי: 12 שנות מאסר נגזרו על "חברו ליחידה" אפיק טויבי

הירי בלוחם מג"ב: 12 שנות מאסר נגזרו על "חברו ליחידה"
על אפיק טויבי נגזרו גם מאסר על תנאי ופיצוי מרבי בסך 258 אלף שקלים. בית המשפט ביקר בחריפות את האופן בו הנאשם היה נוהג "לשחק" בנשקו ולכוון אותו לעבר חבריו ליחידה, עד אשר ירה בנעים מאדי כשהיו בחדרם המשותף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אפיק טויבי ונעים מאדי
צילום: .

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (שני) 12 שנות מאסר בפועל על אפיק טויבי שירה למוות בלוחם מג"ב נעים מאדי. כמו כן, נגזרו על טויבי סעיפי ענישה נוספים כמו פיצוי מרבי בסכום של 258 אלף שקלים ומאסר על תנאי.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

אירוע הירי התרחש בחדרם המשותף של השניים בבסיס מג"ב בעכו. טויבי "שיחק" באקדח השירות שלו כשהוא עמד סמוך למיטה בה שכב מאדי. על כך, בית המשפט ציין: "מדובר באסון כבד מנשוא, מיותר ומכעיס, שהותיר מעגלי נזק רחבים ומשמעותיים".

לאחר ניהול ההוכחות, טויבי הורשע בעבירה של המתה בקלות דעת וכן בעבירה של שיבוש מהלכי משפט. כמו כן, על בסיס הודאתו של הנאשם הוא הורשע בעבירות אימיום, מעשה פזיזות, רשלנות בנשק ותקיפה, שכוונו כלפי חברו ליחידה, והתרחשו מספר חודשים טרם ירה למוות בקורבן. 

בית המשפט קבע שהאירוע העיקרי בו הורשע טויבי בוצע "בנסיבות ברף חומרה גבוה", וביקר בחריפות את האופן שבו הוא "שיחק" באקדחו. בנוסף, בית המשפט הפנה לרמת ענישה במקרים אחרים בהם הורשעו נאשמים בהמתת חבריהם במהלך "משחקים" בנשק, ובהם נגזרו עונשים קלים, באופן יחסי של בין שתיים לשלוש שנות מאסר בפועל. לפיכך, נקבע כי המקרה הנ"ל חמור בהרבה יותר מאותם מקרים.

 

הפופולריים