סרטונים מיניים של כוכב רשת הופצו בטלגרם - המשטרה סגרה תלונות שלו

סרטונים מיניים של כוכב רשת הופצו בטלגרם, התלונות נסגרו
עורך דינו של המתלונן: "פרטיות של בחורים צעירים מהקהילה הפכה להיות הפקר". המשטרה: "לא ניתן היה להגיע לזיהויו של מבצע העבירה ועל כן נסגר תיק החקירה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טלגרם
צילום: PIXABAY

עמית, שם בדוי, הוא כוכב רשת צעיר שנמנה על הקהילה הגאה. בשנים האחרונות תמונות וסרטונים אינטימיים שלו מופצים ונמכרים, בניגוד לחוק, בקבוצות טלגרם וביישומונים נוספים. "עשיתי טעות עם מישהו שחשבתי שהכרתי, שהתחזה למישהו אחר מסתבר", סיפר לכאן חדשות. "החלפנו בינינו סרטונים. זה לא אמור היה לעבור לאף אחד, נטו לאותו בן אדם שרציתי שזה יישלח אליו. מפה זה התגלגל לכל העולם ואחותו. זה הזוי, לא ידעתי שזה יגרום לחצי מדינה לראות סרטונים שלי".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בחקירה עצמית שעשה עמית, הוא זיהה חלק מהאנשים והנשים שהפיצו את החומרים האינטימיים שלו ופנה למשטרה. הוא הגיש שתי תלונות במחוזות שונים של המשטרה, והגיע עם כל העדויות לחוקרים. למרות זאת, שתי התלונות נסגרו תוך זמן קצר, בטענה שהעבריין לא נודע. לדברי עמית, "הבאתי להם חומרים, שלחתי תמונות, הבאתי דיסק-און-קי. החוקר שסגר את התיק כתב בו 'נסגר כי לא נמצא חשוד', אבל אנחנו הצבענו ספציפית על חשודה".

עמית הוא דמות מוכרת יחסית בקרב צעירים ובני נוער. הוא אמנם שלח את הסרטון הראשון לאדם שהיתל בו, אך כל הפצה נוספת של התוכן הזה, מלבד אותו אדם, מנוגדת לחוק. מאז אותו יום, עמית סובל מהטרדות בלתי פוסקות. "אני לא מפסיק לקבל הודעות על בסיס יומי באינסטגרם, בטיקטוק, בכל פלטפורמה אפשרית. אנשים באים אליי כשאני יוצא למסיבות ואומרים לי 'ראיתי סרטון שלך'. זה מביך, איזו בושה זו. בא לי לקבור את עצמי".

לא מדובר באירוע בודד. תמונות וסרטונים אינטימיים של כוכבי רשת גאים מופצים בשנים האחרונות בקבוצות שונות. המשטרה מודעת לכך, אך לא עושה די.

לדברי עורך הדין מיכאל קגזנוב, שמייצג את עמית, "המקרה הזה מקומם כפליים - מצד אחד סיפור פרטני של בחור צעיר, שמוצא עצמו חסר אונים בסיטואציה כל כך קשה, מגיע למשטרה פעם אחר פעם ופשוט אומרים לו 'זה לא מעניין'. הדבר השני והלא פחות חמור בעיניי זה האדישות הכמעט מוחלטת לקיומה של תרבות שוליים שהתפתחה פה, שבה פרטיות של בחורים צעירים מהקהילה הפכה להיות הפקר ואפשר לסחור בזה באין מפריע תמורת כל המרבה במחיר".

המשטרה מסרה בתגובה: "תלונה המתקבלת במשטרה ומעלה חשד לקיומה של עבירה פלילית, נבדקת ביחס לראיות הקיימות באופן מקצועי וללא קשר לזהות הקורבן. ככל שאלה אינן מאפשרות את המשך ההליך, הרי שהתיק נסגר וכך גם במקרים שבפנייתכם, אשר בגינם, עם קבלת התלונות במשטרה נפתחה חקירה, בוצעו מגוון פעולות חקירה לרבות בהיבטי סייבר, במטרה לחשוף ולאתר את החשוד במעשה. נציין כי בשתי התלונות הצביע המתלונן על אנשים שונים בהם חשד, זאת ללא תימוכין ראייתי. כמו כן, במהלך הגשת התלונה בתחנת איילון, טען המתלונן כי ברשותו תיעודים ופרטים נוספים אשר עד כה לא צורפו. משכך, בהתאם לתשתית הראייתית ולממצאים, לא ניתן היה להגיע לזיהויו של מבצע העבירה ועל כן נסגר תיק החקירה. ככל שיעלה מידע חדש שיוכל להביא להתפתחות בחקירה, אזי יפתחו התיקים בהתאמה".

הפופולריים