אחרי אשפוז ארוך: אלמה בת ה-85 ששוחררה מהשבי שבה הביתה

אחרי אשפוז ארוך: אלמה בת ה-85 ששוחררה מהשבי שבה הביתה
אלמה שוחררה מהשבי בעסקת החטופים הראשונה והגיעה לבית החולים במצב קשה • בשיחה עם כאן חדשות אמרה: "היה לי כוח לחזור אליכם, לראות את כולכם ובעיקר את הילדים שלי. צריך לשחרר את החטופים עכשיו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלמה אברהם שוחררה מבית החולים סורוקה
צילום: אסף פוזיילוב

נס רפואי של ממש: אלמה אברהם בת ה-85, ששוחררה משבי חמאס לאחר 51 ימים כשמצבה הרפואי הוגדר קשה ואושפזה במשך כחצי שנה, השתחררה הבוקר (רביעי) לביתה מבית החולים.

אלה שמות החטופים שידועים עד כה – עמוד מתעדכן

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי 

עם הגעתה לבית החולים, הרופאים נאבקו על חייה של אלמה. במסיבת עיתונאים שהתקיימה לרגל שחרורה אמרה לכאן חדשות: "אני מרגישה נפלא, בייחוד כשאני רואה את כולכם פה. בזכותכם נשארתי. היה לי כוח לחזור אליכם, לראות את כולכם ובעיקר את הילדים שלי. צריך לשחרר את החטופים עכשיו".

מנהל בית החולים סורוקה בבאר שבע, שלומי קודיש, אמר: "צריך לחשוב על המשמעות שאלמה יוצאת לשיקום אחרי חמישה חודשים, כשיש מאז אנשים שנמקים בשבי בתנאים תת אנושיים ובלי טיפול רפואי". 

מנהל יחידת הטיפול הנמרץ בבית החולים הוסיף: "לא מצאנו מקורות דומים של אנשים במצב דומה. לא מצאנו דוגמה לאדם שעבר דבר כזה - גם רעב וגם התעללות שיטתית. לא מצאנו שום תיעוד רפואי כזה". הוא פנה לאלמה ואמר לה: "את חתומה על הדף הראשון בספר שלא היה צריך להכתב: איך מטפלים רפואית באנשים שחוו את מה שאת חווית. שאבנו ממך המון זה בנה את המחלקה שלנו".

אורי, בנה של אלמה תיאר בהתרגשות: "מאז ועד היום היא עברה אצלכם טת מסע השיקום וההחלמה המרהיב והארוך הזה. שהיא נלחמת מלחמה מעוררת השתהות והשראה - לחזור לשבת, לחזור לנשום, לחזור ללכת, לחזור להיות אמא וסבתא, לחזור לא לכאוב, לחזור לדבר, לחזור לצלילות מחשבה - לחזור לחייך".

הפופולריים