תיקי האלפים

קנס ועבודות שירות: ביהמ"ש גזר את עונשו של ארי הרו

קנס ועבודות שירות: ביהמ"ש גזר את עונשו של ארי הרו
הרו הודה והורשע במסגרת עסקת טיעון בעבירה של מרמה והפרת אמונים בפרשת חברת 3H גלובל. האישום הוגש במסגרת הסכם עד המדינה שנחתם עם הרו בפרשות 1000 ו-2000
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Name ארי הרו, מאי 2023
צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90

בית משפט השלום בראשון לציון גזר היום (רביעי) את עונשו של ארי הרו, ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה נתניהו. הרו נשפט לשישה חודשי עבודות שירות וקנס של 700 אלף שקלים, אחרי שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירה של מרמה והפרת אמונים בפרשת חברת 3H גלובל. כתב האישום והסדר הטיעון הוגשו במסגרת הסכם עד המדינה שנחתם עם הרו בפרשות המכונות 1,000 ו-2,000.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

לפי כתב האישום שבו הודה הרו, לפני כניסתו לתפקיד ראש הסגל בלשכת נתניהו בינואר 2014, ובמסגרת הבקשה להסדיר את נושא ניגוד העניינים, הוא ביצע מכירה פיקטיבית של חברה פרטית שהייתה בבעלותו ועסקה בייעוץ וליווי בתחומי מדיניות ממשלתית. הוא הציג ליועצת המשפטית במשרד ראש הממשלה מצג לפיו הוא ניתק כל זיקה לחברה - כשלמעשה שימר את זיקותיו אליה, וכך קיבל את האישור להיכנס לתפקידו כראש הסגל.

עוד הודה הרו כי בשנת 2014 הזמינה חברה בשם "ניפ גלובל בע"מ" את נשיא מדגסקר, שהתנה את ביקורו בישראל בקיום פגישה רשמית עם הנשיא או ראש הממשלה. לאחר שמשרד החוץ סירב לבקשה לפגישה, פנו נציגי חברת "ניפ" להרו, שהפנה אותם לחברת 3H - ובעקבות פנייה זו הוסכם כי 3H תעניק ל"ניפ" שירותי קשרי ממשל בקשר לביקור נשיא מדגסקר. הרו הודה שסייע בתיאום הפגישה בין נשיא מדגסקר לראש הממשלה, כשהוא פועל במצב של ניגוד עניינים בין תפקידו הציבורי לאינטרס האישי שלו.

הפופולריים