הרמטכ"ל הודיע לתא"ל וינטר על שחרורו מצה"ל

הרמטכ"ל הודיע לתא"ל וינטר על שחרורו מצה"ל
וינטר לא נכלל בסבב המינויים האחרון - ולמעשה בשנה וחצי האחרונות, מאז סיים את תפקידו כמפקד אוגדה 98, הוא לא החזיק בתפקיד רשמי • בן גביר: "המשך ישיר של ההתנהלות הלקויה והרשלנית של גלנט" • ח"כ ליברמן: "במשמרת שלו המחדל הנורא לא היה מתרחש"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיים גולדברג, פלאש 90, מרים אלסטר
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90, מרים אלסטר

הרמטכ"ל, רב אלוף הרצי הלוי, הודיע אמש (שלישי) לתת אלוף עופר וינטר על החלטתו לשחרר אותו משירות בצה"ל - ולא לקדם אותו לתפקיד בדרגת אלוף. וינטר לא נכלל בסבב המינויים האחרון של צה"ל - ולמעשה בשנה וחצי האחרונות, מאז סיים את תפקידו כמפקד אוגדה 98, הוא לא החזיק בתפקיד רשמי.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

החלטת הרמטכ"ל גובתה גם בדיון שנערך בלשכת שר הביטחון גלנט. בצה"ל הסבירו לתא"ל וינטר, שלא ניתן להמשיך ולהשאירו עוד זמן באוויר ללא תפקיד קבוע - משום שזה פוגע בפיתוח הקצונה בצה"ל, וגם בגלל שיש בכך בזבוז של כספי ציבור.

וינטר מצידו, אמר למקורביו שהוא חש אכזבה רבה מהחלטת הרמטכ"ל שלא לקדמו. ההחלטה הובילה גם למחאה פוליטית מימין – בטענה לכך שההחלטה שלא לקדמו נובעת מהיותו חובש כיפה. השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, הציע למנות את תא"ל וינטר לניצב במשטרה - מפכ"ל המשטרה המיועד - אבשלום פלד, נתן לכך את הסכמתו.

התגובות של חברי הכנסת והשרים

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, העביר ביקורת מרומזת על הרמטכ"ל: "ראשי הצבא תדרכו במשך ימים נגד תא"ל עופר וינטר, שהובילו לבסוף לשחרורו מצה"ל. מדובר בשערורייה ובהדחה של קצין בכיר שבניגוד לחלק ניכר מהקצינים במטה הכללי, לא נושא באחריות למחדל של 7 באוקטובר. לו היה אלוף פיקוד הדרום ב-7 באוקטובר, במשמרת שלו המחדל הנורא לא היה מתרחש".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר: "לוותר על קצין מצטיין כמוהו - המשך ישיר של ההתנהלות הלקויה והרשלנית של גלנט".

ראש הממשלה לשעבר, נפתלי בנט הגיב: "אני מכיר את עופר כבר 34 שנה משירותנו המשותף בסיירת מטכ"ל, ואחר כך ביחידת מגלן. מדובר באחד ממפקדי השדה הטובים בצה"ל".

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ': "טעות בכול כך הרבה רמות. אסור היה לרמטכ"ל, מי שאחראי לכישלון הצבאי מהגדולים שידענו, לעסוק במינויים וחילופי תפקידים".

 

 

הפופולריים