שלושה שיודעים

יום העצמאות בכאן תרבות: חוגגים את הישגי המדע הישראלי

יום העצמאות בכאן תרבות: חוגגים את הישגי המדע הישראלי
שלושה שיודעים בתוכנית ליום העצמאות: חוגגים את המדע הישראלי ואת הישגיו, עם פרופ' אבי ויגדרזון זוכה פרס טיורינג. עם פרופ' שי דוידאי ומחקר חדש - מחזית המאבק באוניברסיטת קולומביה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל בלב
צילום: shutterstock

תוכנית המדע והטכנולוגיה של כאן תרבות "שלושה שיודעים" חגגה היום את המדע הישראלי והישגיו בספיישל מיוחד ליום העצמאות. בתוכנית התארחו פרופ' אבי ויגרדזון, זוכה פרס טיורינג ופרופ' שי דוידאי, שעלה לאחרונה לכותרות בשל תגובת הנגד שלו למחאות הפרו-פלסטיניות באוניברסיטת קולומביה. בהמשך התוכנית שוחחה שרון קנטור גם עם חתני פרס ישראל: בפיזיקה פרופ' צבי מזא"ה, במדעי החיים פרופ' חגי ברגמן ובפסיכולוגיה פרופ' גרשון בן שחר. 

> עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

האזינו לתוכנית המלאה 

פרופסור אבי ויגדרזון, מהמכון למחקר מתקדם בפרינסטון, יקבל השנה את פרס טיורינג - הנובל של מדעי המחשב. פרופסור ויגדרזון זכה לפני שלוש שנים בפרס הגבוה ביותר למפעל חיים בתחום המתמטיקה. על כן, יהפוך השנה לאדם היחיד בעולם שזכה בשני הפרסים האלו. בשיחה עם שלושה שיודעים לכבוד יום העצמאות, ויגדרזון מספר על מחקרו פורץ הדרך - שהתווה את היסודות של מדעי המחשב ואת הבסיס למנגנון שעליו פועל הביטקויין והבלוקצ'יין. 

פרופסור שי דוידאי, מרצה בכיר בבית הספר לעסקים באוניברסיטת קולומביה היוקרתית, הפך בשבועות האחרונים לפנים של המאבק נגד גילויי האנטישמיות וההתנכלויות ליהודים בקמפוסים. הוא סיפר על מחקרו המרתק שהתפרסם ממש לאחרונה, לפיו, אנו נמנעים מדיונים פוליטיים עם אלו שיש להם דעות מנוגדות אידיאולוגית לשלנו, עקב התפיסה הרווחת שפוליטיקה היא משחק סכום אפס - כלומר, שהניצחון של האחד הוא בהכרח ההפסד של האחר. לפי דוידאי, הימנעות זו מדיונים משמעותיים בין בעלי דעות מנוגדות, מובילה להחרפת הקיטוב הפוליטי. בנוסף, שי סיפר על דאגתו הגוברת לעתיד המחקר הישראלי והחוקרים הישראלים. 

הפופולריים