מושעה זמנית

מורה זומנה לשימוע לאחר שהשתתפה באירוע לציון יום הנכבה

מורה זומנה לשימוע לאחר שהשתתפה באירוע לציון יום הנכבה
תלמידים בבית הספר זיהו את המורה בתמונות מהאירוע והתלוננו למנהלת. העירייה מסרה: "לא פשוט לצפות בתמונות מסוג זה בעיצומה של מלחמה, המורה לא תגיע לבית הספר עד להודעה חדשה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סברין מסאורה, מורה לערבית ומחנכת מבית הספר ראשונים בגני תקווה, שהשתתפה בהפגנה בגליל לציון יום הנכבה הפלסטיני
צילום: .

סברין מסאורה, מורה לערבית ומחנכת בבית ספר "ראשונים" שבגני תקווה, זומנה היום (שלישי) לשימוע במשרד החינוך. זאת לאחר שמסאורה השתתפה בהפגנה בגליל לציון "יום הנכבה הפלסטיני". הורים ותלמידים בבית הספר זיהו את המורה בתמונות מהאירוע והתלוננו למנהלת בית הספר. "לא ייתכן שהמורה תשתתף באירוע הסתה המבכה את קום המדינה", אמרו.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

עיריית גני תקווה מסרה בתגובה: "לא פשוט עבור כולנו לצפות בתמונות מסוג זה בעיצומה של מלחמה ובסמוך לאירועי הלאום של מדינת ישראל. העברנו את התכנים לפיקוח ולמשרד החינוך לבירור מעמיק ולהמשך טיפול של המעסיק הישיר שלה. המורה לא תגיע לבית הספר עד להודעה חדשה. נמשיך לפעול בצורה מקצועית ועניינית השומרת על צביונה של מדינת ישראל, יהודית ודמוקרטית". 

ממחוז מרכז במשרד החינוך נמסר: "המשרד רואה את האירוע בחומרה רבה. התנהלות המורה מנוגדת לכללי האתיקה המקצועית המצופים מאיש חינוך. בשלב זה, המורה לא תחזור ללמד בבית הספר עד לסיום הליך הבירור שמתקיים במסגרת המשפטית של המשרד".

שי גליק, מנכ"ל ארגון "בצלמו" שיגר מכתב לשר החינוך יואב קיש בו כתב: "אין חולק כי אותה מורה פוגעת בערכי היסוד של מדינת ישראל כמדינת היהודים פוגעת קשות בזכר הנופלים בהקמת המדינה ובכלל אזרחי ישראל. אין שום מקום למורה זו לחזור למערכת החינוך והיא מוזמנת לעבור לעזה".

מיוזמות אברהם נמסר: "הקמת מדינת ישראל אותה מציינים ביום העצמאות, לוותה בטרגדיה של בריחה, גירוש ונישול מאות אלפי פלסטינים מישוביהם שרובם נותרו מחוץ לגבולות המדינה ומיעוטם היו לעקורים שנשארו בישראל. ציון הטרגדיה הזו לגיטימי וחשוב. בחברה המשותפת ראוי שיהודים וערבים ילמדו ויכירו את ההסטוריה כפי שהיא ניראית בעיני האחר. יוזמות אברהם קוראת למשרד החינוך להחזיר לאלתר את המורה שהושעתה באופן לא חוקי לעבודתה בבית הספר. בשלב זה נדרשת עבודה מהירה ואמיצה כדי לבלום את ההסלמה בגזענות ושנאה במערכת החינוך - יש לשלב תכנית לימודים לשותפות בצל המלחמה בדחיפות".

הפופולריים