פרשת גן הזוועות

הגננת המתעללת משדרות נידונה ל-7 שנות מאסר בהסדר טיעון

הגננת המתעללת משדרות נידונה ל-7 שנות מאסר בהסדר טיעון
אילנה סויסה תשלם פיצויים של עשרות אלפי שקלים למשפחות הפעוטות. השופט: "מעשיה קשים וחמורים, היא הכתימה את כלל ציבור הגננות ופגעה באמון בהן" • סויסה תועדה במצלמות אבטחה תוקפת 18 פעוטות במאות מקרים שונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילנה סויסה
צילום: מתוך דף פייסבוק

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (רביעי) שבע שנות מאסר וקנס של 90 אלף שקלים על הגננת אילנה סויסה בגין התעללות בפעוטות. "מעשיה של סויסה קשים וחמורים. היא יצרה כמה מעגלי פגיעה: הפעוטות, ההורים, הציבור הרחב והגננות", אמר השופט יובל ליבדרו לאחר הכרעת גזר הדין.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

"אין הורה שלא יזדהה עם תחושות ההורים - הפחד, התדהמה, הכעס, העלבון והאשם. אין הורה שלא ישאל את עצמו האם זה קורה גם בגן שלו", הוסיף השופט. "במעגל הרביעי של הנפגעים נמצא גם ציבור הגננות. סויסה הכתימה במעשיה את כלל הגננות ופגעה ביחסי האמון".

ההקלטות שהביאו לפתיחת החקירה

קטי פנחסוב, שבתה מיכאלה נפגעה מסויסה, אמרה היום בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי אין טעם לשמוח מגזר הדין. "אין פה שום הרתעה כלפי גננות אחרות. המדינה מצפה שהילדים האלה יגנו עליה בעתיד - כשכרגע היא לא מגינה עליהם. ציפיתי לעונש יותר חמור".

סויסה, תושבת שדרות בת 55, הואשמה במאות מקרים של תקיפת פעוטות שעליהם הייתה אחראית במסגרת עבודתה במעון. במסגרת בקשת המעצר כתבה מגישת כתב האישום עו"ד הילה דרימר כי התנהגות הנאשמת היא "שיטתית" ומעידה על "מסוכנותה הרבה".

בכתב האישום שהוגש לפני יותר משנה פורטו מעשי הההתעללות הקשים שביצעה סויסה: "דרכה על ראשו של אחד הפעוטות למשך זמן ממושך, עד אשר הצליח להתחמק ממנה, צבטה והכתה פעוטות, דחפה לול על פעוט והפילה אותו לרצפה, חבטה בראשה של אחת הפעוטות באמצעות מקל של מגב".

האזינו לריאיון עם האם שחשפה לראשונה את ההתעללות בגן

"סויסה נתנה מכות אגרוף לראשם של פעוטות, בעטה בהם, הטיחה ילדים מגובה בכוח לתוך לולים, משכה את הפעוטות בידיהם והפילה אותם לרצפה כשראשיהם הוטחו ברצפה, האכילה פעוטות בכוח, גררה אותם אחריה, זרקה משחקים לעברם שפגעו בגופם, הכתה פעוט בראשו באמצעות קופסה", נכתב בכתב האישום.

סויסה עבדה במשך 17 שנים כגננת, כאשר במהלך 12 השנים האחרונות עבדה כמובילת כיתה בכיתת "התינוקיה" שבה פעוטות בגילאי חצי שנה עד 18 חודשים. מכתב האישום עלה כי במועדים הרלוונטיים לכתב האישום היו בכיתתה של סויסה 18 פעוטות אשר מדי יום ביומו, בהיותה אחראית עליהם, ביצעה בהם מאות מקרים של תקיפה ומעשי התעללות גופנית ונפשית.

תגובת בא כוחה של אילנה סויסה, עורך הדין קובי בן שעיה: "הצדדים הגיעו להסדר טיעון לאחר משא ומתן, במסגרתו תוקן כתב האישום לקולא, ונמחקו ממנו כמאה אירועים. לאור קשיים ראייתים, הדבר קיבל ביטוי בגזר הדין שניתן בבית המשפט, שציין שההסדר הינו על הצד המקל. מרשתי בחרה לקחת אחריות על מעשיה שבוצעו בתקופה רגישה, מורכבת וחריגה ביותר בחייה".

הפופולריים