לאחר כמה תקריות אלימות: ארגון צו 9 מקפיא את פעילותו נגד שיירות הסיוע לעזה

ארגון צו 9 מקפיא את פעילותו נגד שיירות הסיוע לעזה
מארגני ההפגנות פנו לפעילים וטענו כי האלימות היא לא הדרך של הארגון: "אנחנו מתנגדים לאלימות מכל סוג ולפגיעה באנשי כוחות הביטחון". לדבריהם, עלו תקריות האלימות מאז יום הזיכרון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנות נגד הסיוע
צילום: אריק מרמור, פלאש 90

בעקבות התקריות האלימות נגד משאיות הסיוע ארגון צו 9 הודיע היום (חמישי) לפעילים כי הוא מקפיא את פעילותו עד להודעה חדשה: "היערכות מחודשת לחידוש הפעילות". הדברים נשלחו לאחר שביום הזיכרון האחרון התקיימה חסימה שכללה מאות פעילים שעצרו את הסיוע, ומאז החלו מספר תקריות אלימות, חלקן נגד אנשי כוחות הביטחון. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

מארגני ההפגנות של ארגון "צו 9" פנו לפעילים בהודעה ובה נכתב: "ביום הזיכרון התקיימה חסימה בה השתתפו מאות פעילים שעצרו את הסיוע לחמאס בכבישי הארץ. אנחנו מצדיעים להם על הנחישות והשותפות. מאז אותה חסימה היו כמה אירועים במסגרתם בוצעו מעשים שאנחנו לא מעודדים. אנחנו מתנגדים לאלימות מכל סוג ולפגיעה באנשי כוחות הביטחון".

 

ההודעה שהופצה לפעילים

עוד נכתב בהודעה: "מהיום הראשון של צו 9 אנו עובדים קשה מאוד כדי שהפעילות שלנו תאחד כמה שיותר אנשים מכל קצוות העם סביב המטרה החשובה של מניעת אספקה לאויב בזמן מלחמה. בימים אלו אנחנו מקיימים היערכות מחודשת להמשך פעילות. אנחנו בוחנים את השטח ואת הכלים שלנו כתנועה. נעדכן בימים הקרובים על המשך הפעילות. מודים לכם על הדרך שאתם הולכים איתנו, מעריכים את המסירות".

מתנועת צו 9 נמסר בתגובה: "בניגוד לפרסומים הכוזבים שהופצו הבוקר, תנועת צו 9 תפסיק את פעילותה אך ורק שכל החטופים ישבו הביתה. כבר בשבוע הבא נשוב בנחישות רבה ותוך שמירה על החוק וכבודם של אנשי כוחות הביטחון לחסום את משאיות סיוע לחמאס. העם התעורר ולא מוכן לספק פינוקים למחבלי הנוחב'ה על חשבונם של לוחמינו הגיבורים".

אמש פעילי ימין ישראלים תקפו משאית באזור גבעת אסף שבבנימין. נהג המשאית נפצע בראשו מזריקת אבנים במקום. הפעילים הגיעו למקום במטרה לחסום משאיות סיוע הומניטרי ששלחה ירדן לרצועת עזה והבעירו במקום צמיגים. המשאית הראשונה שעברה במקום נחסמה והסחורה שהייתה עליה פורקה ממנה על ידי הפעילים, אף שלא מדובר במשאית שנשאה סיוע הומניטרי לרצועה. בתיעוד מהמקום נשמע אחד הפעילים שעומד ליד הנהג הפצוע: "איזה יופי, זה מה שקורה למי שמביא אוכל לחמאס". הנהג פונה לבית חולים פלסטיני, והמשטרה פיזרה את ההתקהלות במקום.

הפופולריים