מועצת הרבנות הראשית: אסור למנות אישה לתפקיד רב ואף לא לשקול זאת

מועצת הרבנות הראשית: אסור למנות אישה לתפקיד רב
המועצה קראה לממשלה לפעול לתיקון חקיקה ומציאת "פתרון שיעמוד בקנה אחד עם ההלכה היהודית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת מועצת הרבנות הראשית 19.05.24
צילום: ללא

מועצת הרבנות הראשית, שהתכנסה היום (ראשון) לישיבתה אחרונה בראשות נשיאה הרב הראשי יצחק יוסף, החליטה כי על פי ההלכה, "אין כל אפשרות הלכתית למינוי נשים לתפקיד רב, כמו כן שקילת מינוי אישה לתפקיד רב אסורה, שכן היא מכירה בכך שאישה יכולה לשאת בתפקיד רבני".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

המועצה מינתה את נציגי הרבנות שיכהנו כחברים בוועדת הבחירות לרבנים הראשים לישראל, ונדרשה להחלטה בעקבות דרישת בג"ץ ממנה לשקול מינוי נשים כחברות בגוף הבוחר, על תקן רבנים.

בית המשפט נדרש לסוגייה בעקבות עתירה שהוגשה לבג"ץ בדרישה כי "על הרבנים הראשיים לשקול מינוי נשים, ככל שהן עומדות בדרישות של השכלה תורנית והלכתית מתאימה". המועצה החליטה בתגובה כי "מילוי תפקיד רבני על ידי אישה מנוגד לעמדת פוסקי ההלכה וגדולי הדורות והרבנים הראשיים לדורותיהם".

המועצה קראה לממשלה לפעול לשינוי החלטת בית המשפט בתיקון חקיקה והוסיפה כי "הלשכה המשפטית ברבנות תפנה לגורמים המשפטיים ותבהיר את עמדתה ההלכתית של הרבנות הראשית כי מינוי אישה לתפקיד רב אסור הלכתית, ומשכך יש לשקוד על מציאת פתרון שיעמוד בקנה אחד עם ההלכה היהודית".

המועצה דנה בנוסף במינוי רבנים כממלאי מקום במקום רבנים שיצאו לגמלאות או שסיימו את תפקידם. "מועצת הרבנות הראשית קיבלה בהפתעה גמורה את החלטת משרד המשפטים לסיים מידית את כהונתם של מספר רבני ערים ללא כל התראה מספקת, ולמרות שנבחרו לתקופת כהונה ללא הגבלה ולאחר עשרות שנות של שירות ומסירות למען הציבור", מסרה המועצה. היא קראה למשרד המשפטים לבטל את ההחלטה לסיום כהונתם במפתיע של רבנים שנבחרו לפני שנת התשל"ד ו"לפעול מיידית להשבתם לתפקידם".

ישיבת המועצה ננעלה באמירת פרקי תהילים להצלחת כוחות הביטחון, רפואת הפצועים וחזרת החטופים.

הפופולריים