אקדח גנוב באלפי ש"ח: השיטה של העבריינים מ-7 באוקטובר

אקדח גנוב באלפי ש"ח: השיטה של העבריינים מ-7 באוקטובר
מרבית אמצעי הלחימה שנמצאים ברשותם של עבריינים, נגנבו מאזורי הלחימה מאז 7 באוקטובר בצפון הארץ ובדרומה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשק, אקדח
צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

מרבית אמצעי הלחימה שנמצאים ברשותם של עבריינים, נגנבו מאזורי הלחימה מאז 7 באוקטובר בצפון הארץ ובדרומה. כך למשל, עבור אקדח שנגנב מהתפרצויות לבתים – דורשים כחמשת אלפים שקלים בשוק הסחר באמל"ח.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ההתחמשות האזרחית שגברה מפרוץ המלחמה בשמונה החודשים האחרונים, מהווה גם היא מקור נוסף לאמל"ח. עבור אקדחים שנגנבו מפריצות לבתים, עבריינים דורשים כחמשת אלפים שקלים עבור כל אחד שכזה בשוק הסחר באמל"ח.

מלבד האמל"ח המוכר כגון רובים, אקדחים ורימונים - נתפסו מאות מטעני חבלה ופצצות מרגמה שהגיעו לידי עבריינים. בצפון הארץ נתפסו 24 פצצות מרגמה שהוסלקו בתוך חבית, סמוך לבית המכס. כמו כן, בטובא זנגריה אותרו פצצות נוספות.

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי בזירות הטבח ב-7 באוקטובר

לפי הערכות, בימי המלחמה הראשונים גורמים פליליים חגגו על השלל מהדרום, ולקחו הביתה קלאצ'ים וכלי נשק שנשארו מאחור ומאז גניבות מבסיסי צה"ל, שטחי כינוס ואפילו מעזה – הפכו לדבר קל יותר.

למרות שבחודש הראשון למלחמה נרשמה ירידה של עשרות אחוזים בדיווחים על אירועים פליליים, והרחובות היו מלאים בכוחות ובכיתות כוננות שהתריעו – מתחת לפני השטח התנהל מירוץ חימוש מטורף. רימונים, לבני חבלה, כדורים ואפילו טילי נ"ט: בצבא מתחמשים עכשיו בכמויות כל כך גדולות, שקשה לעקוב אחרי מאגר האמל"ח - שזלג החוצה משדה הקרב, היישר לידיים הלא נכונות.

נראה שארגוני הפשיעה איבדו את הבושה. המשטרה תפסה כבר מאות רובים, אקדחים ואפילו טיל מטאדור – רקטה של ממש, ברכב של עבריין בצפון. המצב בשטח הוא עליה בחיסולים ובמקרי הרצח בעיקר ברחוב הערבי, שם המצב יוצא משליטה. תופעה מטרידה לא פחות, היא שחיילים שחוזרים בסדיר ובעיקר במילואים שלוקחים איתם "מזכרת" משדה הקרב, ומוכרים אמל"ח בשוק השחור.

הפופולריים