בהתאם למלחמה: אושרה הצעת חוק להילולה מצומצמת במירון

בהתאם למלחמה: אושרה הצעת חוק להילולה מצומצמת במירון
מטרתו של החוק, הוא לקבוע הסדרים לעריכת אירועים לציון הילולת רבי שמעון בר יוחאי. בין עיקרי ההחלטות בהצעה הוא שיתקיימו שלוש הדלקות שונות בזמנים אחרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דויד כהן, פלאש 90
צילום: דויד כהן, פלאש 90

הוועדה לביטחון לאומי אישרה אתמול (שני) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להסדרת הילולת רבי שמעון בר יוחאי, שתחול בל"ג בעומר במירון, במטרה לערוך אותה במתכונת מצומצמת. בהצעה, ישנו דגש על המצב הביטחוני, הכרזה על מצב מיוחד בעורף ושמירה על שלום הציבור. בתוכנה, הצעה לקיים שלוש הדלקות שונות בזמנים אחרים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בין עיקרי ההצעה היא כי באותו היום יקיימו שלוש הדלקות בזמנים שונים, במטרה לאפשר את האירוע במתכונת מצומצת. הדלקה אחת על גג ציון הרשב"י, ועוד שתי הדלקות נוספות במתחם בני עקיבא הסמוך.

רבי אהרן פרלוב וחסידיו בהילולה בשנה שעברה (צילום: דויד כהן, פלאש 90)

כל הדלקה תוגבל להשתתפותם של עשרה בני אדם אחרים. במהלך אותו היום יקיימו תפילה במתחם הציון בהשתתפותם של 30 אנשים שיבחרו מתוך תושבי היישוב מירון, עם ייצוג למשפחות הנספים באסון מירון.

7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

סיקור תקשורתי של האירוע מוגבל לחמישה עיתונאים ממדיות שונות, שייבחרו על פי נוהל דובר צה"ל, ובהתאם לאישור משרד המשפטים. העיתונאים שיקבלו גישה, יספקו חומרים לכל כלי התקשורת.

הרבנים הראשיים לישראל, יצחק יוסף והרב דוד לאו, יצאו בקריאה לשמוע להנחיות כוחות הביטחון. בהודעתם, הרבנים הדגישו כי "יש לקיים ציווי התורה 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' וחובה גמורה לשמוע לאותן הנחיות, ולקיים הדלקה אך ורק במקום בטוח. 

הפופולריים