האזינו

יובל הוריד את הדרגות ויצא להילחם: "היה חייל של המדינה"

יובל הוריד את הדרגות ויצא להילחם: "היה חייל של המדינה"
יובל זילבר נפל בקרב בעזה בימים הראשונים למלחמה. אביו, איתי זילבר, סיפר על בנו בכאן רשת ב: "קצין מקצועי, שעסק מאז ומתמיד באהבה ובנתינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
באדיבות המשפחה
צילום: באדיבות המשפחה

יובל זילבר נפל בקרב בעזה בימים הראשונים למלחמה. אביו, איתי זילבר, סיפר היום (שלישי) בריאיון לתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב על קצין מקצועי שעסק מאז ומתמיד באהבה ובנתינה: "כשמפקד הפלוגה אמר שיקראו לו עוד שבועיים שלושה, הוא ענה לו: 'אז אני מוריד את הדרגות ונכנס כחייל פשוט'", סיפר. "הוא לא היה צריך להיות שם, אבל הוא היה, כי יובל היה חייל של המדינה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

האזינו לריאיון עם איתי זילבר בכאן רשת ב

 

המלחמה תפסה את יובל בזמן טיול בתאילנד. "הוא ראה את הזוועות משם וזה בער בו. ב-13 לאוקטובר הוא נחת בארץ, וב-14 עשה מהומות כי לא קיבל צו 8", המשיך. "אביב, סגן מפקד הפלוגה לא היה יכול לסרב ואישר לו. בהספד, אביב כתב: 'ראיתי את יובל בלי דרגות. שאלתי אותו: 'חסר לך?', אז הוא ענה: 'אני מפקד חולייה, אני לא צריך אותן'".

איתי סיפר על ההיתקלות עם המחבלים, שאחריה מת יובל מפצעיו: "כשצה''ל נכנס לתמרון קרקעי, והמטרה הראשונה הייתה לכבוש את מוצב פלסטין, יובל שם את עצמו במקום הכי מסוכן בהגנה. חולייה שיצאה מפיר ירתה בו, והוא צעק לחיילים להסתער", סיפר. "ככה הם הצילו את כל הגדוד מהאמבוש שרצו לעשות להם המחבלים". לאחר מכן העלו את יובל על מסוק 669, ובדרך לבית החולים תל השומר הוא נפטר.

יובל עסק מגיל צעיר באהבה ונתינה: "הוא פעל לטובת נוער בסיכון. גם בצבא, אם זו מחלקה שאף אחד לא רצה לקחת - אז יובל לקח אותה והפך אותה למחלקה מהודרת ומצטיינת. חייל שלו אמר לי: 'אני תמיד הייתי בעייתי, אבל יובל הסתכל עליי בגובה העיניים וחיבק אותי'. זה ישמע קלישאתי, אבל אהבה זה דבר מרכזי אצלנו". 

> תרמו למיזם לזכרו של יובל

אפרת, אימו של החבר הכי טוב של יובל, תומר פלד, החליטה לתת לעצמה מתנה ליום הולדתה ה-50 בצורת הנצחתו של יובל, שהיה כמו בן בשבילה. יחד עם בנה תומר, ושירה, אחותו של יובל, הקימה קרן לזכרו, עליה סיפר איתי אביו: "תפקידה של הקרן היא לעזור למילואימניקים. החבר'ה האלה שרצו להילחם, וצריכים עזרה להתרומם ולהמשיך קדימה בלי לקחת ריבית". לדבריו, אפרת תרמה חמש מאות אלף שקלים והמטרה היא לגייס סכום בגובה זהה.

 

הפופולריים