המל"ג אישרה: מכללת תל חי תהפוך לאוניברסיטה

המל"ג אישרה: מכללת תל חי תהפוך לאוניברסיטה
ההחלטה להקים את ועדת ההיגוי להקמת האוניברסיטה התקבלה לפני כשנה וחצי על ידי שרת החינוך דאז שאשא-ביטון. כניסת השר קיש לתפקיד עיכבה את התהליך - בשל הוראתו לבחון את המלצות הוועדה שמינתה קודמתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המכללה האקדמית תל חי
צילום: המכללה האקדמית תל חי

המועצה להשכלה גבוהה אישרה היום (שלישי) פה אחד את הליך הפיכת מכללת תל חי לאוניברסיטה. על פי ההחלטה יתבצע מיזוג מלא של המכללה עם מכון המחקר מיג"ל, וכל מבנה עתידי שיוקם עבור האוניברסיטה ייבנה בשטח השיפוט של קריית שמונה. ההחלטה כוללת גם תקצוב של תהליך התכנון.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הקמת ועדת ההיגוי לתהליך אושרה כבר לפני שנה וחצי על ידי שרת החינוך דאז יפעת שאשא ביטון, אך ההליך נעצר בשל חילופי הממשלה. שר החינוך קיש עיכב במשך זמן רב את אישור הוועדה וכשנכנס לתפקיד ביקש לבחון את המלצות הועדה שהקימה שאשא-ביטון. בדצמבר  הוחלט על הקמת אוניברסיטה קרית שמונה בגליל שתתבסס על מכללת תל חי.

נשיא המכללה האקדמית תל-חי פרופ' אליעזר שליו אמר על מינוי הוועדה והנעת תהליך הקמת האוניברסיטה: "אנו מברכים את שר החינוך יואב קיש על קידום המהלך החשוב של הקמת אוניברסיטת קריית שמונה בגליל, דווקא בתקופה קשה זו של אובדן ואבל, של שפיכות דמים ואיומים בלתי פוסקים על האוכלוסייה בצפון".

"הבחירה לקדם את הקמת האוניברסיטה היא ניצחון לרוח, ניצחון של חברה שנכסי ההשכלה והחינוך נמצאים בראש סולם ערכיה, חברה שצופה על העתיד ומעצבת אותו באופן שיציע חינוך והשכלה מתקדמת עבור בני הגליל ועבור אזרחי המדינה כולה, עתיד של מחקר פורה שיתרום לשגשוג הקהילה בגליל העליון ויחזיר את חבל הארץ היפהפה הזה עם האנשים היפים שבו, אל חיים מלאי אופטימיות, תקווה והגשמת חלומות. מי שמעצב לעצמו את העתיד יוכל לעמוד איתן ולהתמודד מול כל אויב", הוסיף.

הפופולריים