הקטל בדרכים

בתוך שעה: שני רוכבי אופנוע נהרגו בכבישים

בתוך שעה: שני רוכבי אופנוע נהרגו בכבישים
בת"א נהרג רוכב כבן 30 ליד מחלף קיבוץ גלויות, ובחיפה נהרג רוכב כבן 35 על גשר שמואל ארד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תאונות אופנוע 26.5.24
צילום: מד"א

שני רוכבי אופנוע נהרגו הבוקר (ראשון), בתוך פחות משעה, בתל אביב ובחיפה. בתל אביב רוכב כבן 30 נפצע במהלך רכיבה בכביש 1, ליד מחלף קיבוץ גלויות. צוות מד"א מצא אותו ללא סימני חיים ועם חבלה רב מערכתית בזירה, וקבע את מותו.

כ-40 דקות לאחר מכן, רוכב כבן 35 החליק בגשר שמואל ארד בחיפה. גם אותו מצא צוות מד"א ללא סימני חיים ועם חבלה רב מערכתית, וקבע את מותו. "מדובר בתאונת דרכים קשה", סיפר הפרמדיק אלי כתב. "רוכב האופנוע שכב במרכז הכביש כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, וסובל מחבלה רב מערכתית. ביצענו בדיקות רפואיות, אבל הפציעה שלו הייתה קריטית ונאלצנו לקבוע את מותו במקום".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

התאונות האלו מגיעות אחרי סוף שבוע מדמם בכבישים. תשעה בני אדם נהרגו בשלושת הימים האחרונים, חמישה מהם תוך 12 שעות. הנתונים הקשים האלו מצטרפים לשנה מדממת ומרובת תאונות בכבישי ישראל. מתחילת השנה, נהרגו 179 בני אדם בתאונות דרכים לעומת 141 בתקופה המקבילה בשנה שעברה. מדובר בעלייה של 25%.

אחד ההרוגים בסוף השבוע הוא אילן פייביש, עיתונאי ומייסד מגזין הרכב "טורבו". הוא נהרג יחד עם צחי מנשרי בתאונה בכביש 90, בין קליה לאבנת. השניים, בשנות ה-50 לחייהם, ערכו נסיעת מבחן כחלק מעבודתו של פייביש לרכב פרארי. בנו של מנשרי, נסע מאחורי השניים, וראה לנגד עיניו את המתרחש. התאונה אירעה ככל הנראה כתוצאה מאיבוד שליטה שהסתיימה בעלייתו של כלי הרכב באש ושריפתו כליל, דבר שהקשה תחילה על זיהוי הנוסעים.

הפופולריים