חייל נעצר בחשד לגניבת המשקפיים של ראש הממשלה לשעבר דוד בן גוריון

חייל נעצר בחשד לגניבת המשקפיים של דוד בן גוריון
חייל סדיר, שגנב את המשקפיים בסוף השבוע במהלך סיור באתר. לאחר חקירה וחיפוש ממצאים בבסיס השוטרים איתרו את המשקפיים כשהם מוסלקים בחצר ליד בניין מגורים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד בן גוריון
צילום: הנס פין, אוסף התצלומים הלאומי

משקפיו של ראש ממשלת ישראל הראשון, דויד בן גוריון ז"ל, שהיו מונחים על שולחן העבודה בתוך צריף ביתו שבאתר המורשת בקיבוץ שדה בוקר נגנבו אתמול (ראשון) במהלך סיור של חיילים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

כאמור, משקפיו של ראש הממשלה הראשון, נעלמו משולחן העבודה שבתוך הצריף בשדה בוקר. האירוע דווח למשטרה, מפקד תחנת המשטרה בדימונה סנ"צ משה שטרית הנחה לפעול באופן מהיר ולהתחקות אחר מבצע העבירה על מנת לאתר את המשקפיים הגנובים, שהם פריט בעל ערך היסטורי ולאומי, ולהחזירם לאתר המורשת. לאחר מספר שעות אותר חייל סדיר, שגנב את המשקפיים בסוף השבוע במהלך סיור באתר.

בסיוע המשטרה הצבאית ובתחקור מהיר בוצע חיפוש בבסיס צבאי בדרום, שם איתרו השוטרים את המשקפיים כשהם מוסלקים בחצר הסמוך לבניין מגורים. החייל נעצר לחקירה בתחנת דימונה ובסיומה שוחרר לחלופת מעצר בתנאים מגבילים.

המשקפיים שנגנבו (דוברות המשטרה)

גיל שניידר, מנהלת צריף בן גוריון: "מדובר באירוע חריג ומצער. מעל 100,000 איש מבקרים מידי שנה בצריף בן-גוריון שנותר כשהיה מיום פטירתו של דוד בן-גוריון. המבקרים מכבדים, שומרים ובעיקר לומדים על מורשתו של בן-גוריון. אנו מודים לתחנת משטרת דימונה על עבודה מהירה ויעילה בהשבת הפריט".

הפופולריים