התקשר למד"א כי לא חש בטוב - וקיבל דום לב בזמן השיחה

התקשר למד"א כי לא חש בטוב - וקיבל דום לב בזמן השיחה
אליעזר רובין חזר הביתה עם כאבי בטן, וכשהם החריפו הוא התקשר למד"א - אך התעלף בזמן שיחה כשלקה בליבו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אליעזר רובין
צילום: דוברות מד"א

אליעזר רובין, בן 21, מירושלים חזר לביתו כשהוא חש כאבי בטן וכשהרגשתו הרעה החריפה והוא היה על סף עילפון, הוא דידה לטלפון והתקשר למד"א, קיבל הנחייה מהחובשת במוקד רומי מוזס לשכב ולהרים את רגליו. תוך כדי השיחה הוא לקה בדום לב והתמוטט. בני המשפחה ששמעו רחשים, ניגשו אליו, ראו אותו מחוסר הכרה והמשיכו לדבר עם החובשת, שהמחתה את משפחתו כיצד לבצע פעולות החייאה בסיסיות ובמקביל הזניקה למקום את כוחות מד"א. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

החובשת רומי הנחתה את משפחתו כיצד לבצע פעולות החייאה בסיסיות ובמקביל הזניקה למקום את כוחות מד"א. חובש מתנדב במד"א, דיויד רוטנברג שהיה בסמוך והגיע ראשון למקום, זיהה שמדובר בחברו ללימודים בישיבה והחל בפעולות החייאה מתקדמות תוך מתן שוקים חשמליים ממכשיר מפעם (דפיברילטור) וליבו חזר לפעום. לדיויד הצטרפו צוות אמבולנס עם חובשי רפואת חירום וניידת טיפול נמרץ, נתנו לו עוד שני שוקים חשמליים ואליעזר חזר להכרה מלאה ופונה להמשך טיפול בבית החולים בעודו מאושש ומתקשר עם הצוות. לאחר מספר ימים אליעזר השתחרר מבית החולים כשהוא בריא וללא כל חסכים.

השבוע אליעזר ביקש להודות לצוותי מד"א שהצילו את חייו והגיע למפגש מרגש בתחנת מד"א בירושלים. "חזרתי בלילה כשאני לא מרגיש טוב. בהתחלה לא חשבתי שמדובר במשהו שמצריך טיפול מידי, אך מהר מאוד מצבי החמיר והרגשתי שאני עומד להתעלף", אמר אליעזר. "אספתי את הכוחות המעטים שלי, הזזתי רהיטים שעשו רעש והעירו את משפחתי. בינתיים התקשרתי למוקד 101 של מד"א, הנחו אותי לשכב ולהרים רגליים. איבדתי את ההכרה ומכאן אני כבר לא זכר מה היה. הדבר הבא שאני זוכר זה שלקחו אותי בניידת טיפול נמרץ. היום ב"ה חזרתי לחיים שגרתיים לגמרי ללא חסכים ואני מבין שאם הייתי מחכה עוד קצת ולא מחייג 101 למד"א אולי לא הייתי כאן היום. מאוד מרגש אותי לפגוש אתכם ולהודות לכם, זה פשוט נס, אתם הייתם השליחים שהצלתם לי את החיים".

דיויד רוטנברג, חובש כונן במגן דוד אדום הוסיף: "כשהגעתי לדירה ראיתי אותך שוכב על הרצפה, מיד זיהיתי שאני מכיר אותך מהישיבה והייתי המום. התחלתי בפעולות החייאה ובעזרת מכשיר המפעם (דפיברילטור), נתתי לך שוקים חשמליים ומהר מאוד הלב שלך חזר לפעום. שאר אנשי הצוות הגיעו ולאט לאט חזרת להכרה. הסתכלת עלי ואמרת לי, 'אני רואה מלא דמויות ואני מבין שכולכם הצלתם אותי, תודה'. זה היה משפט שתפס אותי. זה מרגש ואני שמח מאוד לראות אותך כאן איתנו".

הפופולריים