קיש מקדם: צמצום ימי הלימוד בבתי הספר

קיש מקדם: צמצום ימי הלימוד בבתי הספר
ועדת שפירא, הוועדה שהוקמה להתמודד עם כשלון מערכת החינוך בהתמודדות בגידול בתלמידי החינוך המיוחד, הגישה את מסקנות הביניים שלה לשר. קיש: "עובדים על תקציב ואין הסכמה עם הסתדרות המורים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חברי הוועדה מגישים את ההמלצות לקיש
צילום: דוברות משרד החינוך

ועדת שפירא שהוקמה להתמודד עם כשלון מערכת החינוך בהתמודדות בגידול בתלמידי החינוך המיוחד הגישה הבוקר (שלישי) את מסקנות הביניים שלה לשר החינוך יואב קיש. "עוד נעבוד על המודל היישומי לתקצוב. כולנו רוצים להקטין את הכיתות.המחויבות היא לעשות זאת בכח האדם הקיים", אמר קיש בתדרוך.

בין מסקנות הוועדה: מעבר ל-5 ימי לימוד במערכת החינוך דבר שיאפשר הקטנת הכיתות לממוצע 19 תלמידים בכיתה והכשרה מתמשכת של צוותי החינוך, קיש התייחס לכך בתדרוך ואמר כי "יש שיח עם הסתדרות המורים לא נעשה את זה בלעדיהם. כרגע אין הסכמה עם הסתדרות המורים". בוועדה המליצו להגביר את השילוב של תלמידים עם צרכים מיוחדים במסגרות החינוך הכולל (הרגיל).

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

הנושא העיקרי בחינוך המיוחד- בחינת תהליך האיפיון והזכאות עדיין לא נדון בוועדה. שר החינוך הודיע כי בכוונתו לאמץ את מסקנות הביניים והנחה את מנכ"ל המשרד להקים צוות ייעודי בראשותו כדי להתחיל בהערכות ליישומם עם הגשת ההמלצות הסופיות, תוך שיתוף פעולה עם כל הגורמים המעורבים לעשייה החינוכית.

שר החינוך, יואב קיש מסר: "הנחיתי את מנכ"ל המשרד להקים צוות ייעודי בראשותו כדי להתחיל בהערכות ליישום. המורכבות ההולכת וגוברת עקב העלייה המואצת של מספר התלמידים עם צרכים מיוחדים, לצד נתוני השילוב הבלתי מספקים של אותם ילדים במערכת החינוך המשולבת, מחייבת אותנו, במבט צופה פני עתיד, לשינויים פרדיגמטיים בתפיסת העבודה האסטרטגית של מערכת החינוך כולה. נראה שהוועדה השקיעה מחשבה מרובה מתוך מטרה להוביל את כלל המערכת לחינוך טוב יותר. האתגר ביישום יהיה כיצד ניתן במשאבים הקיימים של כוח האדם להוביל את מערכת החינוך כולה למודל שאכן יאפשר חינוך איכותי, יעיל ומשלב."

יו"ר הועדה, עמוס שפירא הוסיף: "אני מאמין בכל לב בזכותו של כל ילד למצות את יכולותיו, ככל שניתן, במסגרת החינוך הכולל (הרגיל) יחד עם חבריו בשכונת מגוריו כדי שיגדל להיות בוגר התורם לעצמו ולחברה.  אני מודה לשר החינוך על התמיכה בוועדה ובמסקנות הביניים שלה. אני בטוח שחברי הוועדה ישאבו מכך עידוד רב. אני מודה לכל חברות וחברי הוועדה שהשקיעו מהידע והניסיון שלהם ,כל אחד בתחומו ועוד דרך ניכרת לפנינו. הבטחתי שקיפות ושותפות וכך אני נוהג ואמשיך לנהוג".

הפופולריים