מגן הדוד על פני העצור: נוצר לא בכוונה מסולייה של שוטר

מגן הדוד על פני העצור: נוצר לא בכוונה מסולייה של שוטר
חקירת מח"ש הגיעה למסקנה כי הסימן על פניו של העצור ערווה עלי נוצר במקרה בעקבות דריכה של שוטר בזמן המעצר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
.
צילום: .

מסקנת המחלקה לחקירות שוטרים: סימן המגן דוד על פניו של העצור הפלסטיני נוצר מנעל של אחד השוטרים ולא הוטבע בכוונה. הסימן נוצר מסוליית הנעל של השוטר שכנראה דרך על פניו של הפלסטיני. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

באוגוסט האחרון עצרו שוטרי מג"ב את ערווה עלי תושב מחנה הפליטים שועפט בחשד לסחר בסמים. עורך דינו טען כי השוטרים הטביעו או צרבו על פניו את הסימן בכוונה. מח"ש חקרה 16 שוטרים שהיו מעורבים במעצר שלווה בהפעלת כוח רבה כלפי העצור ואתמול הודיעה לשבעה מהם כי תגיש נגדם כתב אישום בכפוף לשימוע, בעבירות של התעללות בחסר ישע, תקיפה הגורמת חבלה בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי חקירה. אלא שמסקנות החקירה שנחשפו הערב במהדורת "חדשות הערב" מגלות כי אמנם השוטרים הפעילו כלפי העצור כוח רב שלא כדין ואף התעללו בו, אך סימן המגן דוד על פניו לא הוטבע בכוונה.

 

במשטרה טענו מלכתחילה כי הסימן נגרם מנעל של אחד השוטרים ופרסמו תמונה של חלקה העליון של הנעל, השרוכים ותופסני הברזל שמחזיקים אותם. מח"ש גילתה כי דווקא סוליית הנעל היא זו שגרמה לסימן. החוקרים בדקו שלושה סוגי נעליים תקניות של מג"ב וגילו כי בסוליית אחת מהן יש משולש שיכול להתאים לסימן על פניו של עלי. השוואה שהם ערכו באמצעות הטבעת דיו של הסוליה לתמונת פניו של העצור מגלה התאמה.

סרטון וידאו שצולם במהלך המעצר ונתפס על ידי מח"ש מחזק את המסקנה. בסרטון נשמע אחד השוטרים שואל שוטר אחר "מה זה המשולש הזה שיש לו, מהLOWA?" (סוג הנעל). השוטר עונה "מהסוליה שלי, נשבע לך". השוטרים יעמדו לדין על הפעלת כוח, אבל לא על הטבעת הסימן. בנוסף כמה מהשוטרים יואשמו בשיבוש לאחר שמחקו סרטונים מהתקרית, כפי שפורסם בכאן חדשות.

עורכי הדין משה אלון ודיאנה שומסקי המייצגים את אחד השוטרים מסרו: "כל החשדות המיוחסים למרשנו חסרי כל שחר, אין למרשנו מעורבות כלשהי באירוע שגרם לחבלה המדוברת. צר לנו שמח"ש מתנהלת בצורה בלתי הגונה כלפיי מרשנו ומפיצה מסקנות, טרם נבדקו טענותינו במסגרת השימוע, דבר שמעיד שההחלטה כבר התגבשה וזכות השימוע ניתנת רק למראית עין".

הפופולריים