מסתמן: מצעד הדגלים ביום ירושלים - יעבור דרך שער שכם

מסתמן: מצעד הדגלים ביום ירושלים - יעבור דרך שער שכם
המתווה למצעד הדגלים נמצא האישורים אחרונים ועבר את אישור המשטרה. בשנה שעברה, איומים לפיגועים וניסיון שיגור רקטה לעבר הצועדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ריקוד דגלים מצעד הדגלים מצעד דגלים יום ירושלים 18.5.23
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מצעד הדגלים שצפוי ביום ירושלים בשבוע הבא יעבור, כפי שהיה בשנים האחרונות מלבד שנה אחת, דרך שער שכם. המתווה נמצא באישורים אחרונים ואושר על ידי המשטרה. אחרי האיומים וההיערכות לפיגועים והניסיונות לשגר רקטה לעבר הצועדים, עדיין אין תמונה ברורה לאיך הוא אמור להתקיים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי 

בשנה שעברה, עשרות אלפים השתתפו היום במצעד הדגלים בירושלים, תחת אבטחה כבדה של אלפי שוטרים. המשתתפים הגיעו דרך העיר העתיקה לרחבת הכותל, שם התקיימה עצרת שירים וריקודים חגיגית. אל המצעד הגיעו גם שרים, ביניהם איתמר בן גביר, השר בצלאל סמוטריץ' והשר ישראל כ"ץ. ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בעצרת הממלכתית לציון 56 שנים לשחרורה של ירושלים ואמר כי "הנחתנו על תוקפינו ברצועת עזה מהלומות כבדות, ואני מאמין שהמסר נקלט לא רק אצלם. גם במקומות נוספים באזורנו, שצפו ביכולותיה המבצעיות המרשימות של מדינת ישראל. ואם תידרש תזכורת נוספת לחידוש ההרתעה – גם היא תבוא. שינינו את המשוואה".

האזינו לעוד יום:

אשתקד, השב"כ עצר פלסטיני בחשד שבנה רקטה מאולתרת, אותה תכנן לשגר לעבר ירושלים במהלך מצעד הדגלים. הרקטה אותרה בשטח פתוח במזרח ירושלים ביום ירושלים. על פי ממצאי החקירה החשוד, עבד אלחכים בואטנה, הכין את הרקטה באופן עצמאי והיא אותרה כשהיא לא מכילה חומר נפץ ולא מוכנה לשיגור. ובמקביל, בעזה נערך מצעד דגלים פלסטיני ליד גדר הגבול עם ישראל, במחאה על מצעד הדגלים בירושלים. המשתתפים הבעירו צמיגים. האיום העיקרי על משתתפי אירועי יום ירושלים הוא פיגועים, אך בישראל נערכו גם לאפשרות של ירי רקטות מרצועת עזה ומצפון בתגובה לאירועים בירושלים או כהזדהות עם הפלסטינים. סוללות כיפת ברזל עוד פרושות ברחבי הארץ מאז מבצע "מגן וחץ".

 

הפופולריים