האזינו

העסק החדש של משרתת המילואים קורס: "לא יכולה לסיים את החודש"

העסק של משרתת המילואים קורס: "לא יכולה לסיים את החודש"
חן שעיבי, בעלת דיינר מתוקים בסגנון וינטג' אמריקני, סיפרה על קריסת העסק שלה עקב פרוץ המלחמה וגיוסה לשירות במילואים: "לא מגיע לי סיוע כי אני מנהלת את העסק פחות משנה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
העסק החדש של משרתת המילואים, חן, קורס: "לא יכולה לסיים את החודש"
צילום: -

חן בת ה-26 הגשימה את חלומה לנהל דיינר מתוקים בסגנון וינטג' אמריקני, אך חודשיים לאחר שנפתח פרצה המלחמה, וחן נקראה למילואים. היא סיפרה בדמעות בתוכנית "זה מגיע לכם" בכאן רשת ב: "לא מגיע לי סיוע כי אני מנהלת את העסק פחות משנה".

"אני בקריסה כלכלית וגם בקריסה נפשית" סיפרה חן שעיבי לד"ר גילי תמיר. "הגשתי בקשות לכל מיני מקומות לסיוע ולא מגיע לי. נכון לעכשיו סיימתי את המילואים ואני מנסה לשקם את העסק, אבל ביום אני סוגרת קופה עם 30 שקלים - וזה עוד מצב טוב".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

חן בת ה-26 קנתה את עסק החלומות שלה - "אולדיס קונספט", דיינר קינוחים כשר בסגנון וינטג' אמריקני - לפני פחות משנה והשקיעה בו את כל כולה. ב-7 באוקטובר נקראה למילואים, והחודשים הראשונים למלחמה פגעו מאוד בעסק החדש. "הגעתי לתוכנית שלכם דרך לקוח שעבר פה ביום שישי וראה אותי בוכה, הוא שאל 'מה קרה?' ואמרתי לו שאני מתרגשת שהוא הלקוח הראשון שהגיע והשעה 12:00. ימי שישי אמורים להיות השיא של העסק. זה לא עובד ככה, אני לא יכולה לסיים את החודש".

האזינו לריאיון המלא עם ד"ר גילי תמיר:

בעקבות השידור פנה צוות התוכנית לרשות המיסים ולקרן הסיוע של צה"ל בבקשה לסיוע חריג לחן, ומגישת התוכנית הגיעה לדיינר ופגשה את חן. המקום התמלא לאט לאט בלקוחות נוספים ששמעו את השידור והגיעו לפרגן לה.

בעלי עסקים רבים מתמודדים עם השלכות המלחמה כאשר הם או עובדים ועובדות שלהם מתגייסים לשמור על המדינה. חלקם, כמו חן, לא מצליחים לקבל סיוע: "אני מנסה למכור את העסק בכל דרך אפשרית, ממש לצאת ממנו ואני לא מצליחה. ניסיתי לפנות לכל מקום אפשרי. קשה לי לקחת החלטה לכאן או לכאן, כי זה הלב שלי והשקעתי בו את כל מה שהיה לי ואין לי כבר יותר מה להשקיע. אבל מצד שני אני צריכה גם לנסות לשקם את עצמי. כל מי שאני פונה אליו אומר שלא מגיע לי כלום, אני לא יכולה להילחם מול כל העולם, אני אחת".

בואו להרים לחן - ב"אולדיז קונספט", בכתובת דרך רמתיים 86, הוד השרון.

הפופולריים