עובדת אופטיקה הלפרין התלוננה על הטרדה מינית והורעו תנאיה - היא פוצתה בכ-185 אלף שקלים

ההסתבכות של אופטיקה הלפרין: תפצה עובדת שהוטרדה מינית
עובדת ברשת התלוננה על הטרדה מינית ולאחר מכן הורעו תנאיה. נקבע כי הרשת לא פעלה כחוק לבירור המקרה ולטיפול בו ועל כן, תפצה את העובדת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית הדין הארצי לעבודה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הותר הבוקר (שני) לפרסום כי בית הדין האזורי לעבודה קיבל תביעה של עובדת ברשת אופטיקה הלפרין בגין הטרדה מינית והתנכלות לעובדת בעקבות תלונתה. השופטת רחל בר"ג הירשברג קבעה שהעובדת תפוצה בסכום של כ-185 אלף שקלים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

העובדת דיווחה על הטרדה שחוותה, אך הטיפול בתלונתה לא נעשה כראוי והוביל להתנכלות כלפיה ולהרעה בתנאי עבודתה. בית הדין האזורי מתח ביקורת על כך שהרשת, כמעסיקתה, לא מילאה אחר החובות המוטלים עליה בחוק למניעת הטרדה מינית. 

עוד נטען כי הרשת כלל לא מינתה ממונה למניעת הטרדה מינית שתבצע את תפקידה ולא הביאה לידיעת עובדיה את האיסור על הטרדה מינית והתנכלות. בית הדין קבע שמדובר במצב מצער בו הרשת הגנה על הפוגע ורדפה אחר הקורבן ולכן חייב אותה לשלם לעובדת פיצוי בסך מאה אלף שקלים בגין הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה והתנכלות.

הרשת תשלם אף סכום של 85 אלף שקלים בגין הכשלים בבירור תלונתה ובמילוי הוראות החוק למניעת הטרדה מינית ותקנותיו. הרשת ערערה על פסק הדין, אך בהמלצת בית הדין הארצי - מחקה את הערעור.
הפופולריים