תיעוד הפגיעה ברוכב האופניים

נהג בפראות ללא רישיון ודרס למוות את סגן אלוף ישראל ברכיבת אופניים

נהג בפראות ללא רישיון ודרס למוות את סגן אלוף ישראל
צוות מגן דוד אדום שהגיע לזירה קבע את מותו של רוכב האופניים גיא תימור במקום • הותר לפרסום שמו של הנהג הפוגע - נחמן חורי, בן 20 מקרית מוצקין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גיא תימור
גיא תימור צילום: נמרוד הנגבי ורותם פבר

רוכב האופניים גיא תימור, בן 21 ממושב יד נתן, נהרג היום (חמישי) מפגיעת כלי רכב בכביש 352 סמוך לצומת נהורה במרחב לכיש. תימור היה חבר נבחרת ישראל וסגן אלוף ישראל ברכיבת אופניים. הנהג הפוגע - נחמן חורי, בן 20 מקרית מוצקין, חשוד בגרימת מותו ברשלנות תימור. מחקירתו במשטרה עלה כי הוא לא מחזיק ברשיון נהיגה. מעצרו הוארך ב-4 ימים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

תיעוד הפגיעה ברוכב האופניים: 

נחמן חורי, הנהג הדורס

תימור קיים הבוקר את האימון האחרון לפני שהיה אמור לטוס לתחרות גרנד פרי בצ'כיה עם שאר נבחרת ישראל. "זו אבדה ענקית וכואבת", סיפר צחי בויגן, מאמנו של תימור. "לא יאמן איך ברגע אחד נלקח מאיתנו חבר. גיא התחיל לרכב כבר בגיל שמונה ובצבא היה ספורטאי מצטיין".

"איבדנו אדם שכולו נתינה, והדרך הטובה ביותר לראות את זה הייתה בצורה בה רכב - רכיבת אופניים היא לכאורה ספורט אישי, אבל הקבוצתיות משחקת תפקיד משמעותי וגיא היה תמיד אדם שדאג קודם להישג הקבוצתי לפני ההישג האישי", סיפר מאמנו.

תימור (באמצע) בתחרות במרץ, צילום: מהפייסבוק

תימור ייצג את ישראל בשנים האחרונות באליפויות אירופה והעולם, הוא זכה השנה במדליית הכסף באליפות ישראל באופני מסלול וכן במדלית הכסף באליפות ישראל באופני כביש עד גיל 23.

המשטרה עצרה צעיר בן 20 החשוד בנהיגה תחת השפעת אלכוהול, זאת לאחר שהוזעקה למקום עם קבלת דיווחים על רכב שנוהג בפראות. "ניידות שאיתרו את הרכב, כרזו לו לעצור בצד הדרך, אך הנהג לא נשמע להוראותיהם והחל להימלט תוך שהוא יוצא לכביש ראשי, שם לפי החשד פגע ברוכב אופניים. לאחר מכן הוא נמשיך להימלט עד אשר נעצר", נמסר מהמשטרה.

לאחר מעצרו התברר כי הנהג, תושב קריית מוצקין, לא הוציא רישיון נהיגה מעולם. בנוסף, בחודש מרץ האחרון הוא נעצר לאחר שנתפס כשהוא נוהג, הוגש נגדו כתב אישום ובית המשפט פסל אותו מלהוציא רישיון נהיגה.

מפקד מרחב לכיש במשטרה, ניצב משנה רועי ולדמן, אמר: "משטרת ישראל שמה במוקד הקשב הארגוני, את המאבק הנחוש והבלתי מתפשר בתאונות הדרכים, ופועלת מדי יום בצירי התנועה ובערים כדי לאתר את הנהגים המסוכנים ולהוריד אותם מההגה. נפעל נגדו במלוא החומרה כדי למצות עמו את הדין".

מצוות מדגן דוד אדום שהגיע למקום נמסר: "רוכב האופניים שכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלה רב מערכתית. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הפציעה שלו הייתה קריטית ונאלצנו לקבוע את מותו במקום". 

הפופולריים