אחרי החילוץ משבי חמאס

המצב הרפואי האמיתי של החטופים ששוחררו

המצב הרפואי האמיתי של החטופים ששוחררו
אנדרי קוזלוב, שלומי זיו ואלמוג מאיר, כמעט לא ישנו בלילה הראשון שלהם מאז החילוץ. הצוותים הרפואים העידו שהם מחפשים זה את זה ללא הרף, משוחחים ביניהם ועם בני משפחותיהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חטופים משוחררים אלמוג מאיר אנדריי קוזלוב
חטופים משוחררים אלמוג מאיר אנדריי קוזלוב צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

יממה ראשונה בבית: לילה לא פשוט עבר בתל השומר על החטופים שחולצו אנדרי קוזלוב, שלומי זיו ואלמוג מאיר, שכמעט לא ישנו. השלושה ישבו ושוחחו עם בני משפחותיהם וגם ביניהם. הצוותים הרפואים ציינו כי הם כל הזמן מחפשים זה את זה, ניכר שאחרי שמונה חודשים בשבי, יש להם עדיין צורך בתמיכה ושיתוף אחד של השני. כך דווח היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בהיבט הפיזי, השלושה סובלים ממחסור תזונתי, אחרי חודשים ללא אספקת אוכל מזין באופן סדיר. בכמה מהתחנות בהם עברו, עיניהם היו קשורות. היו שובים שהתייחסו אליהם קשה יותר והיו כאלו שפחות. ההתמודדות הרגשית והפסיכולוגית תהיה ללא ספק ארוכה, ייקח להם זמן רב לעכל ולעבד את החוויות שעברו ולחזור לחיים תפקודיים מלאים.

לדברי הגורמים הראשונים ששוחחו איתם, המשוחררים אמרו שהיו שובים שרצו בטובתם ובאותו משפט סיפרו על דברים קשים שעברו - סממנים שעלולים להעיד על תסמונת שטוקהולם. אלמוג מאיר סיפר שביום הולדתו, באופן ציני, שוביו הכינו לו עוגה. 

המחולץ אנדריי קוזלוב פגש לראשונה את הוריו שנחתו היום מסנט פטרסבורג. קוזלוב נפל על ברכיו ומירר בבכי בזמן שאימו חיבקה אותו.

הפופולריים