"מחפש את לפיד": האישום נגד בן ה-64 שבוטל ע"י היועמ"שית

"מחפש את לפיד": האישום נגד בן ה-64 שבוטל ע"י היועמ"שית
סב לנכדים מהצפון פרסם לפני כשנתיים תמונה - ונאשם בגין איומים לכאורה כלפי ראש הממשלה דאז יאיר לפיד, זמן קצר לאחר מינויו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האיום על יאיר לפיד
האיום על יאיר לפיד צילום: ללא

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה נעתרה לבקשתו של בן 64 וסב לנכדים מהצפון, שביקש למחוק את כתב האישום שהוגש נגדו בגין איומים לכאורה כלפי יאיר לפיד שבזמנו כיהן כראש ממשלה. באותו מקרה, הוא פרסם תמונה ערוכה בפייסבוק ובה אלברט איינשטיין אוחז בנשק עם הכיתוב "אני מחפש את לפיד". כך פורסם הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

כתב האישום הוגש באיחור ניכר, בחודש ינואר האחרון - שנה וחצי לאחר פרסום הפוסט. יחידת להב 433 הגישה אותו למרות מצבו הרפואי החריג של הנאשם, שנאלץ להיחקר בביתו בשל כך שהוא מחובר לבלון חמצן. תושב הצפון פרסם את התמונה בחודש יולי לפני כשנתיים, זמן קצר לאחר מינוי לפיד כראש הממשלה.

הסנגורית של הנאשם עורכת הדין, דנה אוחנה מטעם הסנגוריה הציבורית, ביקשה לעכב את ההליכים נגדו בשלל נימוקים והמרכזי בהם – הוא שכלל לא היה צריך להגיש את כתב האישום. לאחר מחיקתו, היא בירכה על החלטת היועצת המשפטית לממשלה להקפיא את ההליכים נגד הנאשם.

בשנים האחרונות הוגשו מספר כתבי אישום בגין איומים נגד אזרחים שפרסמו אמירות בוטות כלפי נבחרי הציבור בהם נפתלי בנט, ראש הממשלה הנוכחי נתניהו ועוד.

מהמשטרה נמסר: "מדובר באיום חמור נגד נבחר ציבור. בתיק ישנן ראיות מוצקות לביצוע העבירה, וכן עניין ציבורי. בהמשך, הגישה ההגנה בקשה לעיכוב ההליכים בתיק, ולאור הרעה משמעותית במצבו הרפואי של הנאשם הצטרפה המאשימה לבקשה - ובהתאם לכך עוכבו ההליכים המשפטיים".

 

הפופולריים