סיפורי הנופלים

אלמוג דיבר עם אימו על לוויתו, יאיר רצה להיות בחוד החנית

אלמוג דיבר עם אימו על לוויתו, יאיר רצה להיות בחוד החנית
ארבעה לוחמים נפלו בקריסת מבנה ממולכד ברפיח, הקרובים של הנופלים אלמוג שלום ויאיר לוין סיפרו על גבורתם ועל האבידה הגדולה בכאן רשת ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לוין ואלמוג שלם
יאיר לוין ואלמוג שלם צילום: דובר צה"ל

צה"ל התיר הבוקר (שלישי) לפרסום כי ארבעה לוחמי גבעתי נהרגו ושבעה נפצעו, בהם חמישה באורח קשה אתמול במהלך קריסת מבנה ממולכד ברפיח: רס"ן טל פשבילסקי (שאולוב), סמ"ר איתן קרלסברון, סמל אלמוג שלום וסמל יאיר לוין

רון, אחיו של אלמוג סיפר לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום השישי" בכאן רשת ב: "הוא היה אדם משכמו ומעלה, אמנם הוא היה אחי הקטן אבל שימש כמודל לחיקוי בשבילי. יום לפני שהוא נהרג הוא הספיק לעשות סבב טלפונים מעזה לכל אחד מהמשפחה שלנו. אני כנראה הייתי האחרון שדיבר איתו, השיחה שלנו נקטעה כי הם קיבלו טיל נ"ט למבנה שהם שהו בו - וכולם שרדו ויצאו מזה בשלום".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים
רשימת הנופלים והנופלות מתחילת המלחמה

רון סיפר על שיחה שאלמוג הספיק לקיים עם אימו: "שבוע לפני הוא אמר לה איך הוא רוצה שתראה ההלוויה שלו אם הוא ימות. הוא יזם את השיחה הזאת כשהוא היה בהתרעננות. הוא אמר לה - 'אם אמות אל תבכו עליי אני הולך כי בחרתי לעשות את זה כי אני מבין את ההשלכות של זה – תעשו הלוויה שמחה'. אימא מספרת שבתוך תוכו הוא הרגיש". עוד הוסיף כי המשפחה תרמה את איבריו של אלמוג כדי להציל את הלוחמים שנפצעו עימו בתקרית  - "אנחנו יודעים שזה מה שהוא היה רוצה". 

דינה, סבתו של אלמוג אמרה לאמילי עמרוסי ויובל אלבשן בתוכנית "אמילי והפרופסור" בכאן רשת ב: "הוא היה ילד מיוחד, עדין, יפה נפש והוא אהב לעזור. היינו גאים בו חיזקנו אותו. הוא עשה הכל כדי להגיע לסיירת, הוא רצה להמשיך לקצונה - זה היה בדם שלו והוא אהב את זה".

חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין, סבו של יאיר לוין סיפר: "הוא היה מושלם, יפה תואר, כליל השלמות, הוא רק רצה להיות החוד של החוד של החוד ולשם הוא הגיע. הדם הזה מכה את שורשינו עמוק עמוק בארץ הזו, יאיר רצה לנצח, הוא היה מנצח גדול ואנחנו ננצח".

פייגלין הדגיש: "אני רוצה לומר שאני לא יכול להסתפק בצערי, יש משמעות לכל זה אנחנו הולכים לנצח, אנחנו לא הולכים להשאיר את הדם הזה שפוך לחינם". 

אורלי, שכנתו של יאיר תיארה: "הוא היה ילד שכולו אור, גבוה ויפה, עמוד השדרה של המשפחה. ילד באמת שאי אפשר שלא להתפעל מהאצילות שיש לו בפנים, בהתנהגות ובהלך הרוח שלו. אימא שלו נעמה, אישה מדהימה לביאה ולוחמת. היא הייתה בפחדים והיה לה מאוד קשה, היא אמרה לי אני לא זוכרת מתי הפעם האחרונה שנשמתי'".

עוד סיפרה אורלי: "אחרי שנה במכינת יפו הוא התגייס לסיירת גבעתי ומפרוץ המלחמה האיצו להם את ההכשרה - והנה הוא לוחם בקו הראשון, הוא התגייס באוגוסט. הוא לא היה בצבא בשמחת תורה ולמחרת הקפיצו אותם ומאז הוא בלחימה, הוא היה כאן מעט מאוד מאז".

הפופולריים