עונש מקל

נער ערבי עם שורת אישומים ומעשי אלימות על רקע גזעני נשלח ל-27 חודשי מאסר

נער ערבי עם שורת מעשי אלימות על רקע גזעני נשלח למאסר
הנער היה מכה ותוקף יהודים בהם פגש בתחבורה ציבורית. לרוב, היו עם הנער עוד צעירים ערבים, ובגזר דינו נכתב: "נקט באלימות חסרת רסן - חרף גילו הצעיר". הנער בעל עבר עשיר במעשי אלימות ובאישומים, שהותירו את שירות המבחן בידיים כבולות: "כל הניסיונות לשלבו בטיפול - לא צלחו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: גטי אימג'ס

נער ערבי, בן 15, נשלח היום (שני) ל-27 חודשי מאסר בגין ביצוע עבירות אלימות ועבירות נוספות - ממניע גזעני. זאת למרות שורת האישומים והמעשים החמורים במיוחד שהתפרשו על פני תקופה ממושכת, ולמרות חוות הדעת של שירות המבחן על מסוכנות גבוהה במיוחד של הנער.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הנער ביצע את כלל מעשי האלימות הללו, בטרם מלאו לו 15 שנים. שירות המבחן קבע כי "קיים סיכון גבוה במיוחד להישנות מעשי עבירה על ידי הנאשם הצעיר", וכי כל הנסיונות לשלבו בהליך טיפולי "לא צלחו". בגזר הדין בבית המשפט המחוזי לנוער בחיפה נכתב: "חוט אחד משוך על כולן - בריונות במרחב הציבורי, נקיטה באלימות חסרת רסן כלפי אדם וכלפי רכוש, חרף הגיל הצעיר".

באחד ממקרי האלימות, היכה הנער נוסע יהודי באוטובוס. הנער, שהיה מלווה בכמה נאשמים אחרים בפרשה, היכה את הנוסע בראשו באגרופים וסטירות, וגם בעט בראשו. משהגיע שעת ירידת הנאשם מהאוטובוס, הוא חזר אל היהודי שהותקף, סימן לו ש"לא ידבר", היכה אותו בראשו וירק לעברו. 

באישום נוסף, תואר הנאשם עם קבוצת צעירים ערבים, שתקפו שלושה נוסעים בעלי חזות יהודית-דתית, בעת שעלו למטרונית. לאחר מכן, הקבוצה תקפה את אחד היהודים ביריקה, בסטירות, באגרופים ובבעיטות לראשו ולגופו. באירוע אחר, הנער וחבריו תקפו יהודים שהמתינו בתחנת אוטובוס באמצעות אלה. 

כתב האישום פירט שישה אישומים, בעלי דפוס פעולה דומה של בריונות ואלימות משותפת של ערבים נגד יהודים בתחבורה הציבורית. מעבר לכך, הוגשו נגדו כתבי אישום אחרים על השלכת אבנים אל עבר קופת חולים; בעיטה בהליכון של אשה קשישה; תקיפה ואיומים ללא סיבה של אדם.  לאחרונה, הוגש נגדו עוד כתב אישום המייחס לו ארבע עבירות הצתה של פחים ברחובות חיפה.

 

הפופולריים