אוניברסיטת חיפה דורגה בין 100 המובילות בעולם בתחום הקיימות

אוני' חיפה דורגה בין 100 המובילות בעולם בתחום הקיימות
האוניברסיטה דורגה במקום ה-17 בעולם בקידום שוויון והוגנות מגדרית. הרקטור: "אנחנו מגדלור של ערכים, זו המשימה החשובה ביותר של אוניברסיטאות במאה ה-21"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת חיפה צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אוניברסיטת חיפה דורגה היום (שני) במקום ה-95 בעולם, והראשונה בישראל, במדד של כתב העת Times Higher Education, שבוחן השפעה של מוסדות אקדמיים על קיימות חברתית, כלכלית וסביבתית. המדד לשנת 2024 דירג כ-2,000 אוניברסיטאות בעולם, עלייה מהדרוג שלה בשנה שעברה, אז דורגה באשכול שבין 101-200 בעולם.

המדד דירג את האוניברסיטה במקום ה-17 בעולם בקידום שיוויון והוגנות מגדרית ובמקום ה-82 בקידום "שמירה על החיים על פני האדמה".

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

כתב העת מדרג אוניברסיטאות לפי 17 יעדים שהאו"ם הגדיר לפיתוח בר-קיימא, כמו שינויי אקלים והתחממות גלובלית, מאבק בעוני ובאי-שוויון, חינוך שיוויני, פיתוח והנגשה של אנרגיות חדשות, שמירה על מגוון ביולוגי ועוד. השפעת האוניברסיטאות בתחומים האלו כולל את איכות המחקר, תוכניות הלימוד, המעורבות הציבורית וההתנהלות הפנימית של המוסד.

לדברי רקטור האוניברסיטה שעתיד להפוך לנשיאה, פרופסור גור אלרואי, "העלייה הקבועה שלנו במדד - מהמקום ה-400 בעולם ועד למקום ה-95 בתוך שלוש שנים בלבד - מעידה על החשיבות הרבה והעבודה המאומצת שעשינו כדי לעמוד במשימה החשובה ביותר של אוניברסיטאות במאה ה-21: להיות מוסד משפיע, שלוקח חלק בפתרון האתגרים הגדולים של האנושות במאה ה-21".

אלרואי הוסיף כי המיקום הוא "מקור גאווה לאקדמיה הישראלית כולה ועדות לכך שאנחנו, באוניברסיטת חיפה, לא 'מגדל שן', אלא מגדלור של ערכים, שפועל ומשפיע על החברה הישראלית כולה, ועל המרקם החברתי והסביבתי בצפון המדינה בפרט".

 

הפופולריים