נייר עמדה של האוניברסיטה העברית קובע: יש להקים גוף ייעודי לשיקום החטופים

נייר עמדה קובע: יש להקים גוף ייעודי לשיקום החטופים
לפי המסמך שגיבש בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטה העברית, נדרשת הקמתו של מרכז לאומי לטיפול בהיבטים הבריאותיים של השיקום הפיזי והנפשי של החטופים ובהתקשרות עם משרדי ממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משפחות החטופים מתאחדות 01.12.23
צילום: ללא

נייר עמדה ומדיניות של האוניברסיטה העברית קובע כי יש להקים גוף ייעודי שיישא באחריות לשיקום עקבי וארוך טווח של כלל החטופים ובני משפחותיהם - כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. 

 

לפי המסמך שגיבש בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטה, הגוף הייעודי יהיה מרכז לאומי שירכז ויטפל בהיבטים הבריאותיים של השיקום הפיזי והנפשי של החטופים ובהתקשרות עם משרדי ממשלה, הביטוח הלאומי, עיריות ומועצות מקומיות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

נייר העמדה קובע כי יש לחוקק חוק לשם הקמת הגוף, שיעסיק אנשי מקצוע ואנשי טיפול. מטרת הקמת הגוף, לפי המסמף, היא להחזיר את החטופים לחיים פעילים ולשגרה קרובה עד כמה שניתן לתקופה שקדמה לחטיפה. 

נייר העמדה מבוסס על שיחות עם חטופים ובני משפחותיהם, כולל בני משפחות של חטופים שטרם חזרו מהשבי, וכן על שיחות עם אנשי מקצוע. מחברי המסמך קבעו כי חמשת הקריטריונים החשובים שיעמדו בבסיס הגוף הייעודי צריכים להיות ריכוזיות, נגישות, הוגנות. יציבות ופיקוח. נייר העמדה הועבר על ידי האוניברסיטה העברית לממשלה ולמטה החטופים.

 

 

הפופולריים