מפונה מהצפון - שהחליטה לתרום כליה: "זה הזמן לעצור הכול ולעשות טוב"

מפונה מהצפון שהחליטה לתרום כליה: "זה הזמן לעשות טוב"
מיכל שמואלביץ' הכהן שפונתה מהיישוב בצת, החליטה שזו העת לתרום כליה לאישה שהיא לא מכירה. בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן", סיפרה: "זה מסר לילדים שלי ולא רק - גם בתקופה של חוסר ודאות, צריך לתת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיכל שמואלביץ' הכהן, מפונה מהצפון שהחליטה לתרום כליה
מיכל שמואלביץ' הכהן, מפונה מהצפון שהחליטה לתרום כליה צילום: באדיבות המשפחה

מיכל שמואלביץ' הכהן, מפונה מהיישוב בצת שבצפון ואם לחמישה, החליטה שהיא תורמת כליה, גם במציאות הבלתי אפשרית שהיא חווה, זה שמונה חודשים. בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב, היא סיפרה הבוקר (רביעי) על תחושת השליחות שמלווה אותה: "זה מסר לילדים שלי, גם בתקופות של חוסר ודאות, שאנחנו לא יודעים מה צפוי לנו, צריך לדעת לעשות טוב ולתת".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

האזינו

מיכל סיפרה כי ההחלטה על תרומת הכליה התקבלה אצלה כבר לפני כשנה: "זו הייתה מתנה שלי לעולם ליום הולדת 40 שלי. זה נועד תחילה למישהו שהכרתי, אבל לצערי התהליך בינינו לא צלח. כשהתחילה המלחמה הייתי בתהליך מול אישה אחרת, שלא הכרתי, אבל זה נעצר בגלל המצב. כשהסתגלנו, החלטתי שזה הזמן לעצור הכול ולעשות טוב. מאוד חיכיתי לזה".

לצד ההתרגשות הגדולה לקראת התהליך, שמואלביץ' הכהן שיתפה גם בתחושות המעורבות:  "זו טלטלה אישית וגם קצת משפחתית, כולם התכנסו לזה. אבל גם כשהחיים שלי כרגע לא בשיאם – אני בוחרת לעשות את זה, זה מתעלה על כל דבר אחר".

היא סיפרה שהיא לא יודעת למי צפויה לתרום את כלייתה, פרט לכך שגם היא אם לחמישה, שממתינה לתרומה הזו כבר זמן רב. "היא ממתינה לחזור לחייה, דרכינו הצטלבו כך או אחרת", אמרה מיכל.

הפופולריים