3.5 ו-3 שנות מאסר נגזרו על שני יהודים שתקפו פלסטינים ברכב בחווארה

3.5 ו-3 שנות מאסר נגזרו על שני תוקפי פלסטינים בחווארה
אחד מהם תקף בגרזן נהג בכפר ופצע אותו, השני פגע באדם אחר ברכב ע"י יידוי אבנים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד התקיפה בחווארה
תיעוד התקיפה בחווארה צילום: .

בית המשפט המחוזי מרכז גזר היום (רביעי) 3.5 שנות מאסר על חנוך עקיבא רבין בן ה-26 ו-3 שנות מאסר על רז חיים גרון בן ה-22 שתקפו לפני שנה פלסטינים ממניע גזעני. לפי כתב האישום שבו הודו השניים, תושבי גבעת רונן הסמוכה, רבין ניפץ חלונות רכב משפחתי במקום והיכה בגרזן את הפלסטיני שישב בכיסא הנהג. הוא נפצע בכתפו ובידו. הפרקליט שניהל את התיק הוא עו"ד רועי רייס מפרקליטות מחוז מרכז.

במקביל, לפי כתב האישום, גרון ואחרים יידו אבנים וניפצו את שמשות הרכב, וגם לאחר מכן המשיכו והשליכו אבנים לתוך הרכב ופגעו בפלסטיני נוסף. לאחר מכן הם ריססו את יושביו בגז פלפל.

השניים היו עצורים במשך כל ההליך. בנוסף, נגזרו עליהם על רבין נגזר גם עונשי מאסר על תנאי ופיצוי בסך 25-20 אלף שקלים כל אחד לנפגעים.

האירוע התרחש כשבוע אחרי הפרעות האלימות בחווארה, במהלכן הוצתו מבנים, חלקם מאוישים, חנויות, רכבים ורכוש. הפרעות פרצו לאחר פיגוע הירי סמוך לכפר, בו נרצחו האחים הלל מנחם ויגל יעקב יניב.

עורכי הדין עדי קידר ודוד הלוי, שייצגו את השניים מטעם ארגון "חוננו", מסרו: "בית המשפט לא שקל את כלל הנסיבות המיוחדות של האירוע, לרבות המצב הביטחוני הרגיש ואירועי הטרור שקדמו לאירוע, וגזר עונש שמחמיר עם מרשינו. אנחנו שוקלים להגיש ערעור כנגד פסק הדין".

הפופולריים