כתב אישום נגד שני עובדים לשעבר בסיס צנחנים שגנבו נשק

כתב אישום נגד שני עובדים לשעבר בסיס צנחנים שגנבו נשק
לפי כתב האישום שהוגש נגד יוסף אבו ערר ועמר מוחמד, שניהם עבדו בעבר ביחד בבסיס צנחנים - שם חדרו למגורי הסגל בבסיס וגנבו נשק מסוג M-4 מחדרו של אחד מקציני הבסיס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אימון חטיבת הצנחנים בבסיס בדרום הארץ
אימון חטיבת הצנחנים בבסיס בדרום הארץ צילום: קובי גדעוןף, פלאש90

פרקליטות המדינה הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד יוסף אבו ערר, בן 25 מערערה ועמר מוחמד, בן 21 ושוהה בלתי חוקי מיטא שבשומרון, שני עובדים לשעבר בבסיס צנחנים משם גנבו נשק ממגורי הסגל בבסיס.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לפי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד שרון שוורץ מפרקליטות מחוז דרום, אבו ערר שימש כקבלן משנה בחברת איטום המספקת שירותים לצה"ל. אבו ערר ומוחמד עבדו ביחד בבסיס צנחנים בחודש שעבר ובמהלך עבודתם, חדרו השניים למגורי הסגל בבסיס וגנבו נשק מסוג M-4 מחדרו של אחד הקצינים, החביאו את הנשק ברכבו של אבו ערר ונסעו מהבסיס כשהנשק ברשותם.

בנוסף, הוגשו כנגד השניים בקשות מעצר עד תום ההליכים, שבהן ציינה עו"ד שוורץ: "קיים יסוד סביר לחשש שהמשיב יסכן את בטחונו של אדם, את בטחון הציבור ואת בטחון המדינה". לשני הנאשמים יוחסו עבירות בנשק, גניבת נשק והסתייעות ברכב לביצוע פשע. לאבו ערר יוחסו גם עבירות של הלנה והעסקה שלא כדין, בזמן שלמוחמד תוחסה עבירת שהייה בלתי חוקית.

אמצעי לחימה רבים נגנבו משטחי כינוס של צה"ל בדרום מתחילת המלחמה, בהם טילי לאו, פצצות מרגמה ואף מערכות הגנה מתקדמות של זרוע היבשה, כך דווח בחודש שעבר בחדשות הערב בכאן 11. בפיקוד הדרום פירטו את אמצעי הלחימה שנגנבו ברשימה שמבהירה את מימדי המחדל.

הפופולריים