14 שנות מאסר למטפל במעון לבעלי מוגבלויות שהתעלל בדיירים

14 שנות מאסר למטפל במעון לבעלי מוגבלויות שהתעלל בדיירים
סלאמה הורשע ב-17 סעיפים לאחר שהתעלל פיזית ונפשית בחוסים במאות הזדמנויות במהלך עבודותו - זאת כאשר דאג להסתיר זאת מבני משפחתם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעון חוסים בעלי מוגבלויות בני ציון ראש העין התעללות
צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (חמישי) 14 שנות מאסר על לאיית סלאמה בן 25 מקלנסווה, מטפל במעון לבעלי מוגבלויות "בני ציון" שבראש בעין, בגין מקרי התעללות יום-יומיים בחוסים שהופקד על טיפולם. גזר הדין הגיע  לאחר הסדר טיעון אליו הגיע עם הפרקליטות ובמסגרתו הודה במעשי התעללות ותקיפת חסרי ישע הגורמת לחבלה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

סלאמה הורשע ב-17 סעיפים, בהם 13 הקשורים להתעללות. הוא נמנה על טיפול בכ-17 דיירים בגילאי 50-20 עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. במאות הזדמנויות שונות במהלך עבודתו, התעלל בהם פיזית ונפשית בחוסים.

בין היתר, הוא הכה את הדיירים בראשם ובגופם, הטיח אותם בחוזקה למיטות ולספות, סטר להם בפנים, גרר אותם בכוח בבגדיהם, דחף אותם והכה בהם באמצעות מוט של מגב. באחד המקרים, הצית סלאמה אש בפניו של אחד הדיירים. סלאמה אף נהג לצבוט את החוסים, לנשוך אות ולהצליף בגופם באמצעות כבל. 

סלאמה שנעצר לפני כשנתיים ניסה להסתיר את מעשיו ממשפחות הדיירים. בת אחת המשפחות סיפרה אז לכאן חדשות על סלאמה: "הוא עשה רושם של בן אדם חם, חביב וחייכן. היה מתכתב ומעדכן אותנו בדברים. מה שקרה זה שוק, בגידה". 

הפופולריים