חשיפת כאן חדשות

חולדאי על ההתעללות בקצין הדרוזי שעבד בעיריית ת"א: "הנושא ייבדק לעומק"

חולדאי על ההתעללות בדרוזי שעבד בעירייה: "הנושא ייבדק"
שאדי חמוד, קצין במילואים, סיפר לאורן אהרוני בכתבה ששודרה בכאן חדשות על מסכת התעללויות שהוא עבר בידי עובדי עיריית תל אביב • חולדאי: "לא נקבל כל גילויי גזענות בעירייה ונמשיך להוביל מדיניות ליברלית שיוויונית ומכילה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רון חולדאי ושאדי חמוד
רון חולדאי ושאדי חמוד צילום: כאן חדשות ופלאש 90

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הגיב היום (חמישי) לכתבה של אורן אהרוני ששודרה בכאן 11, על ההתעללות שעבר קצין שעבד בעירייה. "פעלתי נגד גזענות ולא אקבל אותה גם בעירייה. הנושא שעלה בכתבה בכאן 11 ובמרכזה טענות לגילויי גזענות כנגד עובד אגף הפיקוח בן העדה הדרוזית, ייבדק לעומק", כתב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

צפו בכתבה

שאדי חמוד, דרוזי מבית ג'אן, עבד בפיקוח של עיריית תל אביב כשש שנים. הוא קצין בצה"ל שמגויס למילואים בדרום כמה חודשים, אך שנים שהוא סבל מהתעללות על רקע גזעני וחבריו לעבודה כינו אותו בשמות גנאי. "חוויתי מקרים, גזענות סמויה וגלויה. היו מקרים שהמנהלים עצמם היו נוכחים ואף אחד לא קם נגד זה", אמר חמוד. 

באחד ממקרי הגזענות שחווה שאדי במקום עבודתו, פרצו עובדים למסופון של שאדי ושמו תמונת רקע של יאסר ערפאת. "מה יותר שפל מזה?", שאל שאדי. אירוע נוסף קרה שחמוד זכה בעובד המצטיין של אגף הפיקוח, והבחין של המעטפה עם הפרס שינו את שמו מ"שאדי" ל"שהיד". 

שאדי פנה למנהלים בעירייה, לוועד העובדים, לממונה על השוויון וגם כתב מכתב לראש העיר חולדאי, בו סיפר על המקרים שעבר ועל התעלמות מנהליו. מלשכת העירייה הוא קיבל שיחה בה נאמר: "כיוון שאתה עובד עירייה, אתה לא יכול לפנות דרך פניות ציבור, תפנה דרך המנהלים שלך". 

בתוך כך, שאדי פנה לבית המשפט והגיש תביעה נגד שבעה עובדי עירייה שפגעו בו. "פשוט מצאו שעיר לעזאזל בעירייה והחלו להתעלל בו, להשפיל אותו, לפגוע בו", אמר עורך הדין שמעון האן המצייג את שאדי.

חולדאי עוד ציין בתגובתו ברשת החברתית X כי "עיריית תל אביב יפו מעסיקה יותר מ-10,000 עובדים מכל חלקי האוכלוסייה, מקדמת גיוון תעסוקתי וחיים משותפים ומפעילה רשות חוסן עירונית לטיפול ולקידום הנושא. לא נקבל כל גילויי גזענות בעירייה ונמשיך להוביל מדיניות ליברלית שיוויונית ומכילה כפי שעשינו עד היום". 

הפופולריים