פרסום ראשון

מתמודד הנפש שאיים במספרים על שוטר ונורה - נאשם בחבלה בכוונה מחמירה

לא ניסיון רצח: מתמודד הנפש שאיים על שוטר - נאשם בחבלה
הצעיר נורה 8 פעמים ונפצע קשה. המשטרה רצתה לייחס לו ניסיון רצח • השוטר שירה נחקר במח"ש - ושוחרר בלי תנאים מגבילים • אחיו של הנאשם לכאן חדשות: "אמא שלי פנתה יומיים קודם לאירוע וביקשה שיאשפזו את אחי כי הוא מסוכן, זה עלבון שלא נערכה לו הערכה פסיכאטרית עד היום"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מספריים ניסיון דקירה של שוטר
מספריים ניסיון דקירה של שוטר צילום: דוברות המשטרה

פרסום ראשון: הצעיר, מתמודד הנפש בן ה-25, שאיים במספריים על שוטר, ונורה על ידו שמונה פעמים ונפצע קשה, נאשם בחבלה בכוונה מחמירה ולא בניסיון רצח כפי שיוחס לו על ידי המשטרה. כך על פי כתב האישום שהוגש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים. עוד נאשם הצעיר בעבירות איומים ושוד.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב פורסם כי השוטר, שנפצע קל בלבד, וירה בצעיר נחקר במחלקה לחקירות שוטרים על עובדות האירוע ושוחרר בלי תנאים מגבילים. הצעיר מוכר למערכת בריאות הנפש ולמשטרה.

למרות החלטות בית המשפט בימי המעצר לא נערכה לתוקף הערכה פסיכיאטרית ראשונה עד לבוקר זה, זמן קצר לפני הגשת כתב האישום. אחיו של הנאשם סיפר לכאן חדשות כי "אמא שלי פנתה יומיים קודם לאירוע וביקשה שיאשפזו את אחי כי הוא מסוכן, הפנו אותה לפסיכיאטר המחוזי. הכתובת הייתה על הקיר. זה עלבון שלא נערכה לאחי הערכה פסיכאטרית עד היום". הפנייה לפסיכיאטר המחוזי אורכת גם חודשים.

דבריו של אחיו של הנאשם:

לפני כשבועיים הצעיר ירד מדירתו עם אופניים לרחוב שמואל הנביא בירושלים ואיים על השכנים שלו. השכנים הזעיקו את המשטרה, הגיע למקום קצין שראה אותו מנסה לפתוח דלתות של רכבים חולפים. הקצין ניסה לדבר עם הצעיר, והצעיר התחיל לנסות לפתוח את דלת הניידת.

בשלב הזה, השוטר התחיל במרדף רגלי אחרי הצעיר, הצעיר גנב אופניים מעובר אורח והתחיל להימלט מהמקום. השוטר עלה על רכב של עובר אורח נוסף והמשיך את המרדף כמה מאות מטרים, עד שהצעיר איבד שליטה על אופניו. אז הקצין ירד מהרכב, ראה שהוא מניף משהו שנראה כמו סכין וקרא לו להפסיק.

שוטר נוסף הגיע לזירה, וכשהצעיר לא הוריד את הסכין, הוא ירה בו באקדח טייזר וחץ אחד פוגע לו בעורף. הצעיר המשיך להתקרב לקצין המשטרה שרדף אחריו, והשוטר ירה ארבע יריות לעבר פלג גופו התחתון, אך לא פגע בו. הצעיר ניסה לדקור את השוטר באמצעות מספריים. השוטר נפל על הרצפה, נחבל, התרומם - ושוב ירה עוד יריות לעבר הצעיר. הצעיר נפצע באורח קשה משתי יריות בבטנו.

תיעוד האירוע

עורך הדין דותן דניאלי, שמייצג את הנאשם מטעם הסנגוריה הציבורית, מסר כי "מדובר באירוע שהיה יכול להימנע. יש פה בן אדם שהוא מתמודד נפש והוא יוצא מהאירוע בטיפול נמרץ. רק היום נערכה לו בדיקה פסיכאטרית ראשונה, ככה מגישים כתב אישום? זאת התנהלות לא ראויה".

עוד הוסיף העורך דין דניאלי כי "היה צריך לחכות עם כתב האישום ולהמתין לחוות דעת פסיכיאטרית, כפי שנעשה בתיקים אחרים".

הפופולריים