כנס ה-INSS

מנכ"ל נגה: "נסראללה יוכל להפיל את החשמל בישראל - בקלות"

מנכ"ל נגה: "נסראללה יוכל להפיל את החשמל בישראל - בקלות"
בתגובה לכאן חדשות, גולדשטיין הבהיר את אזהרתו: "אמרתי דברים לא אחראיים - לא הייתי אמור" • המנכ"ל הזהיר כי ישראל אינה מוכנה ל"מלחמה אמיתית" ושאחרי 72 שעות ללא חשמל במדינה "לא יהיה ניתן לגור כאן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חשמל
צילום: אביר סולטן, פלאש 90

מנכ"ל "נגה" לניהול מערכת החשמל, שאול גולדשטיין, הזהיר היום (חמישי) שבמקרה של מלחמה בצפון: "לא יהיה אפשר לגור כאן אחרי 72 שעות בלי חשמל". בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) שנערך בשדרות, הצהיר גולדשטיין: "אנחנו במצב לא טוב ואנו לא מוכנים למלחמה אמיתית".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בתגובה לכאן חדשות, גולדשטיין הבהיר את אזהרתו: "אמרתי דברים לא אחראיים, לא הייתי אמור".

לדברי מנכ"ל נגה, מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, יכול להפיל את רשת החשמל בישראל "בקלות". גולדשטיין הסביר את אמירתו בכך שנסראללה "צריך רק להרים טלפון לאחראי על מערכת החשמל של ביירות, שנראית בדיוק כמו זו של ישראל, הוא לא צריך אפילו כטב"ם מצלם, הוא קורא למהנדס ושואל מה הנקודות הכי קריטיות - הכול באינטרנט".

עוד הוא הסביר כי אם המלחמה תידחה בעוד שנה, חמש שנים, עשור "מצבנו יהיה טוב יותר". עם זאת, מנכ"ל נגה הבהיר כי הם "יסמכו על התושייה הישראלית. ישראל היא אי אנרגטי ואנו צריכים לספק לעצמנו, זה גם היתרון שלנו, אנחנו מאומנים לעבוד באי".

גולדשטיין הסביר שישראל לא תוכל לתפקד ללא חשמל, מכיוון שהדבר עלול להשליך על סוגיות נוספות כמו קווי טלפון, תחנות דלק, סיבים אופטיים, נמלים ועוד תשתיות רגישות. "אנחנו חיים בעולם פנטזיונרי בעיניי. הצד הטוב הוא שהשקענו המון במיגון ובצוות משותף עם חברת החשמל", אמר.

הפופולריים