תיעוד מההפגנה בתל אביב: פרש מצליף במפגין

תיעוד מההפגנה בתל אביב: פרש מצליף במפגין
שלושה נעצרו בהפגנה נגד הממשלה בקפלן בחשד להפרת סדר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה מול מצודת זאב בתל אביב
הפגנה מול מצודת זאב בתל אביב צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

שוטר תועד מצליף במפגין בהפגנה הערב (שבת) נגד הממשלה ובעד עסקה לשחרור חטופים ברחוב קינג' גורג' בתל אביב. שלושה נעצרו בהפגנות בחשד להפרת סדר לאחר שההפגנה מחוץ לקריה הפכה לצעדה שפנתה למצודת זאב ועל הכביש הודלקו מדורות. 

שוטר מצליף במפגין בהפגנה בתל אביב

מדוברות המשטרה נמסר: "קומץ מפירי סדר החלו בחסימת הכביש ברחוב המלך ג'ורג', תוך הבערת מדורות וסיכון משתמשי הדרך. לצערנו הרב הערב שוב אנו רואים קומץ של מפגינים שהחלו בהפגנה בלתי חוקית, תוך הפרת הסדר ואלימות שהופנתה כלפי השוטרים שפעלו לשמור על הסדר הציבורי. בשלב זה, המשטרה נאלצת להפעיל כוח סביר תוך שימוש באמצעים לפיזור ההפגנה הבלתי חוקית ופינוי המפגינים. השוטרים עצרו 3 מפירי סדר ותקיפת שוטרים".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מוקדם יותר נאמה בהפגנה בקפלן אילנה גריצווסקי, בת זוגו של מתן צנגאוקר שנחטפה גם היא ושוחררה לאחר 55 ימים בשבי. בנאומה אמרה אילנה: "הייתי מוחזקת בידי מפלצות אדם. שמעתי כל הפצצה, בכל רגע הרגשתי שאני הולכת למות. ההדף של ההפגזות הרעיד כל מבנה שהייתי בו, ומהצד השני בכל רגע חווינו התעללות נוראית מצד המחבלים. איבדנו תקווה, הגרשנו חוסר אונים, לא ישנו, לא אכלנו. רק פחד וחרדות הציפו אותנו".

כשגופה רועד: אילנה גריצווסקי נואמת בכיכר החטופים

"ראינו מהשבי את ההפגנות והעצרות", היא הוסיפה, "המוני אנשים יוצאים לרחובות - זו הייתה הפעם הראשונה שהרגשתי שלא שוכחים אותי. שיש מי שנלחם עלינו. הרגשנו שיש לנו שוב תקווה. מאז שהשתחררתי הגוף שלי פה והנפש עוד שם, נאלצתי להפוך למישהי אחרת שאני עוד לומדת להכיר - חלק גדול בי עוד מוחזק בשבי החמאס והוא מנהל אותי 24/7 ואיתו עוד 120 חטופים".

בירושלים, אלפים השתתפו בהפגנה השבועית לשחרור החטופים ובקריאה לבחירות. צבי זוסמן ששכל את בנו בתחילת המלחמה בעזה, נאם: "הקריאה שלי היא לכינון ממשלה על בסיס הסכמות רחבות ועדיף שכזו תקום גם בתקופה לפני קיום הבחירות הקרבות".

במצודת זאב בתל אביב, המפגינים הבעירו מדורה על הכביש:

(צילום: מירב כהן מור)

רן דנקר ואנשי תרבות נוספים ארגנו אוטובוס ונסעו לקריית גת, לתמוך ולהפגין עם משפחות החטופים של קיבוץ ניר עוז שפונו לעיר. דנקר ביצע את השיר "שיר של הארץ" של נורית גלרון, המלווה את קהילת ניר עוז מאותה השבת בשבעה באוקטובר. להפגנה הזו הגיע גם יושב ראש המחנה הממלכתי בני גנץ. גדי איזנקוט נכח בהפגנה בכיכר החטופים.

להפגנה נוספת בקיסריה סמוך למעון ראש הממשלה, הגיעו חבר הכנסת רם בן ברק מיש עתיד, וחבר הכנסת גלעד קריב מהעבודה. קריב נאם: "כולנו שומעים את הקהל קורא לנתניהו תתפטר, תתפטר. לא משנה כמה גדרות יוקמו כאן, העם דורש שיעזוב ויניח לנו כבר".

 

הפופולריים