שופטי בג"ץ, התרומה הנשכחת והפסילה בדקה ה-90

שופטי בג"ץ, התרומה הנשכחת והפסילה בדקה ה-90
בנובמבר 2023 הדיון נקבע להיום בפני השופטים יעל וילנר, חאלד כבוב ויחיאל כשר, אלא שהיום, ממש בפתח הדיון עצמו הודיעו השופטים שעקב מניעות - הם נאלצים לבטל את הדיון ולהעביר אותו להרכב חדש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השופטים יחיאל כשר ויעל וילנר
. צילום: אתר הרשות השופטת ויונתן זינדל, פלאש 90

אירוע משונה היום (שני) בבית המשפט העליון. לפני שבעה חודשים קבע בג"ץ דיון בעתירת ארגון רבני צהר נגד הרבנות הראשית, שלא מסכימה לתת לצהר רישיון להעניק כשרות - תוך הפרה של החוק.

בנובמבר 2023 הדיון נקבע להיום בפני השופטים יעל וילנר, חאלד כבוב ויחיאל כשר, אלא שהיום, ממש בפתח הדיון עצמו הודיעו השופטים שעקב מניעות של אחד השופטים, הם נאלצים לבטל את הדיון ולהעביר אותו להרכב חדש.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

השופטים לא הסבירו לצדדים מהי אותה מניעות, ואיך היא התגלתה רק בפתח הדיון. במענה לפנייתנו נמסר שהשופטים וילנר וכשר תרמו בעבר, כל אחד בנפרד, לארגון צהר ולכן החליטו לפסול את עצמם.

זהירות יפה על ניגוד עניינים ומראית עין, אך וילנר וכשר לא הסבירו מדוע זה קרה רק בפתח הדיון עצמו כאשר הצדדים נמצאים באולם לאחר המתנה של יותר מחצי שנה לדיון.

תגובת דוברות הרשות השופטת: "בשיחה בין השופטים וילנר וכשר, ממש לפני תחילת הדיון, עלתה העובדה כי כל אחד מהם תרם בעבר לארגון רבני צהר. לאחר הודעה למ"מ נשיא בית המשפט העליון, החליטו השופטים כי מטעמי נראות וזהירות בלבד, עדיף יהיה שהשופטים וילנר וכשר ימנעו מלשבת בדין בעתירה".

הפופולריים