כל הנתונים

מעל הממוצע: ציוני משרתות ומשרתי המילואים בסמסטר א' נחשפים

מעל הממוצע: ציוני משרתות ומשרתי המילואים נחשפים
מבדיקה שנערכה עלה כי ממוצע משרתי ומשרתות המילואים היה גבוה בהשוואה לממוצע של שאר הסטודנטים ב-5 עד 10 נקודות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילי מילואים בתרגיל ברמת הגולן
צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

ממוצע הציונים של חיילות וחיילי המילואים היה דומה לממוצע הכללי ואף גבוה ממנו - כך פורסם היום (רביעי) על ידי אוניברסיטת תל אביב. מבדיקת האוניברסיטה עלה כי ההקלות שהוענקו לסטודנטיות וסטודנטים ששירתו מעל 28 ימים במילואים סייע להם לגשר על הפערים הלימודיים ולצבור הישגים. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הבדיקה נערכה בפקולטות להנדסה ולמדעים מדויקים באוניברסיטת תל אביב, שבה לומדים כ-7,000 סטודנטים, בהם כ-2,300 שירתו במילואים מאז תחילת המלחמה. הבדיקה ערכה השוואה של ציוני קורסי החובה של משרתות ומשרתי המילואים בתואר הראשון לשאר - וגילתה כי ציוניהם היו דומים עם יתרון קל.

ממוצע הציונים בפקולטות השונות:

הפקולטה למדעים מדויקים:

הממוצע הכללי עמד על 70.5, בעוד הממוצע של משרתי המילואים מעל 28 ימים עמד על 74.9. בכל אחד מהקורסים שנבדקו היה פער של 5 נקודות או יותר בציון הממוצע לטובת קבוצת משרתות ומשרתי המילואים.

הפקולטה להנדסה:

ממוצע הציונים של מילואימניקיות והמילואימניקים בקורס תכנות (פייתון) עמד על 80.4, זאת בהשוואה לממוצע של השאר שעמד על 70. 
מגמה זו נשמרה אף בקורסים אחרים שנבדקו בהנדסת חשמל, בהם אלגברה לינארית ומכניקה קלאסית. כמו כן, מגמה דומה נראתה וגם בקורסי שנה א' בחוק להנדסה מכנית.

במסגרת מתווה ההקלות למשרתות ומשרתי המילואים, הסטודנטים היו זכאים לחונכות אישית וליווי פרטני של חברי הסגל, עזרה בשיעורי בית, גמישות בהגשת תרגילים ומטלות, מרתון לקראת הבחינה, תוספת זמן של 25% בבחינות, פטורים מקורסי בחירה ועוד. במקביל, חובת הנוכחות בשיעורים בוטלה והם הוקלטו והונגשו ללמידה מרחוק.

דיקני הפקולטות, פרופסור טובה מילוא ופרופסור נעם אליעז מסרו: "אנחנו מורידים את הכובע בפני אותם סטודנטים וסטודנטיות שחזרו ממילואים מפרכים והצליחו להשלים את החומר ואף להתעלות. האוניברסיטה תרמה את חלקה, אך ההישג המדהים הזה הוא של הסטודנטים ורק שלהם. יחד עם זאת, עלינו לזכור שאופי ואורך שירות המילואים משתנה בין חייל לחייל, וישנם מקרים שבהם סטודנטים שירתו חודשים רבים במילואים, חלקם אף פספסו את הבחינות, ולצערנו יתקשו יותר להשלים את הפערים".

רקטור אוניברסיטת תל אביב, פרופסור מרק שטייף הוסיף: "מרגע פתיחת שנת הלימודים הכרזנו שבכוותנו לעשות ככל הניתן כדי שמשרתי המילואים ישלימו את השנה בהצלחה, ואנחנו נחושים לעמוד ביעד לאומי זה. ברור לנו גם כי הנתונים שמצאנו משקפים את הממוצע ויש מקרים בהם סטודנט מסוים עדיין מתקשה להשלים את החסר, נמשיך לבצע מעקב צמוד בנושא ונעשה כל שניתן כדי לסייע".

הפופולריים