המופתי לשעבר של ירושלים, עכרמה סברי, מואשם בהסתה לטרור

המופתי לשעבר של ירושלים, עכרמה סברי, מואשם בהסתה לטרור
סברי נאשם בכך שהילל ושיבח את מעשיהם של מחבלים שביצעו פיגועים, לאחר שביקר את בני משפחותיהם. בין הדברים שאמר המופתי לשעבר למשפחות המחבלים: "המלאכים מקבלים את פניהם בגן עדן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עכרמה סברי
עכרמה סברי צילום: גטי אימג'ס

כתב אישום הוגש היום (רביעי) נגד המופתי לשעבר של ירושלים והדרשן במסגד אל-אלקצא, עכרמה סברי, בגין הסתה לטרור. סברי נאשם בכך שאחרי שלושה פיגועים שהתרחשו בשנת 2022, הוא ביקר אצל בני משפחות המחבלים ונשא דיברי שבח והלל להם, למעשיהם ולהיותם שהידים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

הפיגועים הינם, הפיגוע בדיזינגוף בחודש אפריל ושני הפיגועים בחודש אוקטובר שבוצעו על ידי עודאי תמימי במחסום שוטעפט ובמעלה אדומים. בכתב האישום נכתב: "הנאשם פרסם דברי שבח, אהדה, עידוד, תמיכה או הזדהות עם מעשי טרור, ועל פי תוכנו של הפרסום והנסיבות שבהן פורסם יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה טרור".

בין היתר, בכתב האישום ציטטו את דבריו של המופתי לשעבר לבני משפחות המחבלים. "הם בגן עדן, אינשאללה, והמלאכים מקבלים את פניהם", אמר סברי על מבצעי הפיגוע. עוד הוא הוסיף: "מדגישים את אחדות האומה שלנו ואת אחדות עמנו מהים לנהר. מתייחסים לאנשי פלסטין כחתיכה אחת. מבקשים רחמים על השהידים".

מארגון לביא שהגיש את העתירה לבג"ץ בדרישה להגשת כתב אישום נגד המופתי, נמסר בתגובה: "אנו מברכים את הפרקליטות על הגשת כתב האישום כנגד צורר היהודים עכרמה סברי, הגיעה העת שסברי ייתן את הדין על פשעיו כנגד העם היהודי".

הפופולריים