"אזור מסוכן": תושב מזרח ירושלים מתקשה לקבל מענה מהעירייה

"אזור מסוכן": תושב מזרח ירושלים מתקשה לקבל מענה מהעיריה
ע' התלונן כי שכניו מפקיעים חניות ברחוב שבו הוא גר, אך במוקד העירוני נאמר לו שנאסר על הפיקוח להיכנס לשכונות מזרח העיר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניידת משטרה
צילום: דוברות משטרת ישראל

ע', תושב שכונת ראס אל-עמוד, פנה למוקד 106 של עיריית ירושלים לפני כשלושה שבועות, לאחר ששכניו החלו לשמור ולתחום לעצמם חניות ברחוב באמצעות ברזלים, בניגוד לחוק. לדבריו, מייד אחרי הפניה התקשרו אליו מהפיקוח העירוני ואמרו כי הם נמצאים ברחוב מסויים, אלא שהתברר כי מדובר ברחוב בעל שם דומה במערב העיר. ע', שהבין את התקלה, אמר לפקח שהוא נמצא במזרח העיר ובפיקוח נאמר לו בתגובה שיעבירו את האירוע לנפה המתאימה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

עברו כמעט שלושה שבועות ואף אחד לא יצר קשר עם ע', וישנה סכנה להתפתחות ריב אלים בין משפחות. בתחילת השבוע התקשר מיוזמתו שוב למוקד והופתע לגלות את הסיבה לחוסר המענה. "התשובה של המוקדנית הייתה שהמנהל של אגף האכיפה השיב שלא תתאפשר כניסת ניידות ופקחים למזרח העיר, כי זה אזור מסוכן ובעקבות המצב הביטחוני זו ההנחיה של המשטרה".

אלא שבמשטרה לא ניתנה הנחיה כזו, ופקחים אוכפים חניה באופן מלא במזרח ירושלים. "זה ממש מביך", אמר ע' לכאן חדשות. "בתור תושב שמשלם עבור שירותי העירייה והארנונה, מגיע לנו לפחות תשובות או טיפול בתלונות שלנו".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "העירייה מבצעת אכיפה והסרת מפגעים בכל חלקי העיר, לרבות בשכונות מזרח העיר. לאחר בירור שנעשה, נמצא שהתגלעה אי-הבנה בין המוקד לתושב, מכיוון שחשש להזדהות. העירייה תפעל ליצירת קשר עם הפונה בהקדם ולהסרת המפגע בחניה בשטח הציבורי בימים הקרובים".

הפופולריים