מפגינים חסמו והציתו אש על הכביש בירושלים: "להפיל את השלטון"

מפגינים הציתו אש על הכביש בירושלים: "להפיל את השלטון"
מפגינים נגד הממשלה מחו ליד מעון רה"מ בבירה ומול ביתו בקיסריה, רימון עשן הושלך על הגדר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההפגנה בירושלים
ההפגנה בירושלים צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

המחאה להקדמת הבחירות: אלפים מפגינים הערב (חמישי) מול ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ברחוב עזה בירושלים וליד מעונו הפרטי בקיסריה. המשטרה מסרה כי מפגינים הפרו את הסדר, הבעירו מדורות על הכביש כחלק ממיצג וחסמו את הדרך לכבאיות ואף ניסו לפרוץ מחסומים. בין היתר, מפגינים חסמו את רחוב המלך ג'ורג' במרכז הבירה וצעקו: "אין ביטחון, אין כלכלה - מחליפים את הממשלה".

ליד בית בני הזוג נתניהו בקיסריה מפגינים כ-3,000 איש, חלקם השליכו רימון עשן על אחת הגדרות. אבטחה כבדה של משטרה ומג"ב הוצבה סביב בית ראש הממשלה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

המשטרה איתרה תיק עם חומרי בעירה ופתחה בחקירה. היא קראה בהודעה שהוציאה כי "אסור לנרמל מעשים פליליים במחאות ואסור לתת להם יד". לדבריה, "למרות שהמשטרה איפשרה להם את חופש המחאה במשך שעות, היו מי שהחליטו שלא להסתפק במחאה כחוק, להצית אש ולהפר את הסדר, לנסות לפרוץ בכוח מחסומי משטרה, ולהתנהג בצורה עבריינית, אלימה ומסוכנת בלב שכונת מגורים".

עינב צנגאוקר, אימו של מתן המוחזק ברצועה, תקפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו בדברים שנשאה במקום: "ראש הממשלה החליט לוותר על החטופים. הוא החליט לוותר על מתן שלי ועל המדינה כולה. למי שמימן את חמאס במשך שנים אין רצון לנצח במלחמה ולהחזיר את החטופים, אלא להישאר על הכיסא".

"אנחנו נפיל אותו כדי להחזיר אותם וכדי להחזיר את הביטחון של האזרחים בישראל. אסור לנו לוותר על העסקה, היא התרופה של המדינה. לא תהיה עסקה ולא תקומה בלי ששלטון נתניהו ייפול. כשהוא ייפול - אנחנו נקום", אמרה. 

הפופולריים